„Náš autokemp nabízí návštěvníkům sedm chatek, dvě jsou vytápěny krbem. Dále tam máme dvě maringotky, pět buněk a prostory zhruba pro 150 stanů a 40 karavanů,“ vypočítal starosta Zavlekova Vladislav Vaňourek.

V autokempu mají návštěvníci řadu možností ke sportovnímu i jinému vyžití. „Půjčujeme dva stoly na stolní tenis, máme tam také kurt na tenis, nohejbal a další sporty. V kempu je i možnost koupání v rybníce, funguje tam kiosek, který nabízí i teplá jídla. Kdo si radši vaří sám, má možnost v kuchyňce,“ popsal zázemí kempu starosta.

„Novinkou pro děti je dětské hřiště, které obec postavila za 170 000 korun. Je v pěkném prostředí mezi stromy, udržované a atestované odbornou firmou. V letošním roce tam chceme postavit ještě volejbalové hřiště na plážový volejbal a přesvědčit bych chtěl zastupitele, aby posvětili myšlenku výstavby hřiště pro seniory, které mají například v Sušici,“ pokračuje Vaňourek.

Obec kemp udržuje a investuje do něj nemalé finanční prostředky. „V minulých letech jsme udělali v chatách nové podlahy. Nakoupili jsme také techniku potřebnou k údržbě, například rotační sekačku, křovinořez a další. Máme nové sociální zařízení a opravy do budoucna potřebuje i kiosek,“ uvedl starosta.
V turistické sezoně se v kempu konají pravidelně diskotéky i koncerty různých kapel, nechybí ani například rybářské závody. „Důležité je, že návštěvníci u nás mají volnost. U každého stanu, u každé chaty si mohou udělat ohýnek, stan si mohou postavit tam, kde se jim to líbí. To k nám řadu návštěvníků láká. Zajímavostí je, že dvacet karavanů zde máme už celoročně, jejich majitelé k nám jezdí třeba i v zimě,“ dodal Vaňourek.