Gymnázium v Klatovech se může pochlubit další úspěšnou studentkou. Je jí 17letá Kateřina Patková, která o víkendu vybojovala na mistrovství světa juniorů v rybolovné technice tři medaile, přičemž jedna z nich byla dokonce zlatá.

Mistrovství světa juniorů v rybolovné technice pořádal Český rybářský svaz z pověření Mezinárodní castingové sportovní federace ICSF. Konalo se ve dnech 21. – 24. července na lehkoatletickém stadionu v Bílině a zúčastnilo se ho sedm juniorských reprezentací členských zemí ICSF, všechny z Evropy. Reprezentace České republiky byla složena ze šesti juniorů a tří juniorek, kteří si účast vybojovali v nominačních závodech a na mistrovství juniorů České republiky. Jednou z juniorek byla Kateřina Patková, členka místní organizace Kdyně. Ta se na soutěž intenzivně připravovala. „Trénovala jsem už od května, a to každý den hodinu až dvě. Poslední čtyři dny před mistrovstvím jsme ještě měli speciální trénink s reprezentací," řekla Deníku Kateřina, které se tvrdá práce vyplatila. Ač byla na šampionátu nováčkem, nevedla si vůbec špatně a při své premiéře vybojovala tři světové medaile.

Z prvního cenného kovu se radovala v pátek, kdy se mladí závodníci utkali v disciplínách muška skish, arenberg a zátěž skish (vše jsou vrhy na různé cíle – pozn. aut.). „Kateřině se podařilo dostat do rozhozu o medaile v disciplíně muška skish, kde výkonem 85 bodů získala bronzovou medaili. V sobotu byly na programu disciplíny muška dálka a zátěž dálka jednoruč, které se Kateřině velmi povedly. V disciplíně muška dálka se stala mistryní světa, kdy v rozhozu o medaile výkonem 47,228 m byla suverénně nejlepší," informoval Katčin otec Jiří Patka.

„V disciplíně zátěž dálka bojovala do posledního hodu o první místo, ale v poslední sérii ji přehodila polská závodnice, Katka posledním hodem netrefila výseč a tak se musela spokojit s druhým místem," dodal Patka.

CHCE BÝT LEPŠÍ

Kateřina neskrývala radost ze tří medailí. „Doufala jsem, že budu mít aspoň jednu, ale tohle jsem vůbec nečekala. Je to pro mě závazek. Příští rok se budu snažit dostat se zase do reprezentace a budu usilovně trénovat, abych se umístila ještě lépe než letos," slíbila mladá rybářka.

Česká výprava byla na šampionátu v Bílině velmi úspěšná, když ze čtrnácti udělovaných zlatých medailí získala rovných deset. Družstva juniorů i juniorek získala první místa a naši reprezentanti vyhráli i soutěž v pětiboji jednotlivců.