Antonín Šmíd ujede desítky metrů na čtyřkolce postavené na boční kola, poté totéž zopakuje na zadních kolech. Stovky přihlížejících lidí nadšeně tleskají. Není divu. Tondovi je teprve 12 let.

„První motorku jsem dostal ve čtyřech letech. V devíti jsem začal jezdit na čtyřkolce, která mě baví dodnes. Jezdím nejen na ní, ale i v autě. Rád bych jednou patřil mezi špičkové světové kaskadéry a zahrál si ve známých filmech,“ svěřil se mladý jezdec, který je členem kaskadérského Flott Cascaders Teamu, jenž se v pondělí večer představil v Klatovech a předvedl i některé nepříliš často vídané kousky.

„Jako první v Evropě používáme čtyřkolku ke skokům přes auta. Skoky jsou vůbec naše doména, skáčeme s auty, motocykly a čtyřkolkou, a to až přes třináct aut,“ pochlubil se koordinátor týmu Alfréd Šmíd, jehož skupinu mohli vidět v akci filmoví diváci po celém světě. „Z filmů, které jsme natočili, bych vyzdvihl Casino Royale a Taxi 3,“ dodal šéf kaskadérů, který spolu s kolegy předvedl klatovskému publiku kromě skoků i jízdy po dvou kolech, akrobacii na jedoucích autech, drifty či odstřel jedoucího auta bazukou. Nechyběly ani americké monstertrucky, které nadělaly placky ze dvou aut.

Pocity kaskadérů si mohlo vyzkoušet i šest dívek a žen, které se přihlásily a muži z Flott Cascaders Teamu je svezli v autech jedoucích po dvou kolech. „Bylo to bezvadné,“ vydechla po vystoupení z vozu Alena Wachtlová. Dvousetkorunového vstupného pro dospělé nelitovali ani další návštěvníci, s nimiž Deník po produkci hovořil. A nadšené byly zejména děti. „Moc se mi to líbilo,“ pochvalovala si nevšední zážitek klatovská školačka Lucie Poláčková, která se přišla podívat s tatínkem.

Ve středu Flott Cascaders Team vystoupí od 19 hodin v Plzni na Lokomotivě, v pátek v Domažlicích, v dalších dnech by měl zavítat do Sokolova a Karlových Varů.