Novým trendem zábavy se stává karaoke, při kterém si lidé zahrají na profesionální zpěváky.

„Karaoke už provozujeme skoro dvanáct let. Děláme pro firmy různé večírky, narozeninové party, rozlučky se svobodou a jiné akce. Ten〜hle druh zábavy je hodně oblíbený a lidi to baví. Zatím není v ČR tak známý, začíná se to zde teprve rozjíždět. Proto jsme se rozhodli otevřít klub, který bude zaměřený přímo na karaoke. Takto specializovaný je první v západních Čechách. Nejbližší karaoke bar je až v Praze. Návštěvníci si mohou na chvíli vyzkoušet, jaké je být profesionálním zpěvákem, máme tady pódium a profesionální mikrofony. Vybrat si mohou z nabídky asi 30 000 písniček s profesionálním podkladem,“ řekl majitel karaoke baru Káčko v Nádražní ulici v Klatovech Vladimír Kozický.

Bar není na místě, kde by o něm každý věděl. „Tahle zábava nemusí být na frekventovaném místě, protože lidé sem chodí cíleně. Máme zkušenost, že jdou přímo za tímto druhem zábavy. Nejsme umístění v centru, ale zde to také není nešťastné, protože kdo na karaoke bude chtít jít, tak přijde kamkoliv,“ vysvětlil Kozický.

„Otevírali jsme začátkem prosince. Lidé chodí zatím spíše zjišťovat, podívat se co vlastně karaoke je a pak se zase rádi vracejí. Každopádně každý, kdo sem přijde, je nadšený, protože to nikde neviděl. Někdy to funguje tak, že lidé přijdou, přečtou si seznam písniček, ale že určitě zpívat nebudou. Pak si dají nějaké „panáčky“ a nemůžeme jim pak ve čtyři ráno vzít mikrofon,“ popsal začátky Kozický.

„Mám tenhle druh zábavy ráda, užijeme si při tom vždy spoustu srandy. A když se u toho sejde více lidí, tak je to skvělé. Je dobře, že se tady v Klatovech něco takového otevřelo. Máme takové domácí karaoke doma, ale to není ono, takhle v baru se přidá více lidí a o to je pak větší zábava,“ řekla Lucie Sklenářová, která karaoke bar navštívila.

Dalším místem, kde je možné si karaoke vyzkoušet, je například restaurace Mediat v Klatovech nebo také Bowling Bar Milano v Nýrsku.