Pro Klatovany bude toto vystoupení premiérou. „Považuji za velký úspěch, že Dagmar Pecková vystoupí v Klatovech. Termín jsme ladili s jejím managementem skoro dva roky předem. Nebyl problém pozvat pěvkyni do Klatov, obzvlášť když se dozvěděla, že jde o koncert ke 100. výročí založení naší republiky. Dagmar Pecková u nás vystoupí premiérově a bylo pro mě příjemné slyšet, že se na naše publikum velmi těší.

Vážím si jí jako světoznámé operní umělkyně, která se vždy hrdě hlásila k tomu, že je Češka a realizovala i v Čechách velmi zajímavé hudební projekty. Navíc paní Peckovou doprovodí hudební skladatel Jan Kučera, který má úzký vztah ke Klatovům a zazní zde v premiéře jeho nová skladba. Pan Kučera se rovněž těší, že se potká po delší době s klatovským publikem, ve kterém má i své příbuzné a známé,“ řekla ředitelka Městského kulturního střediska Klatovy Věra Schmidová.

I další vystupující, kterým je Vít Petrášek, který zahraje na violoncello, má úzký vztah k Šumavě. Jezdí tam již léta na chalupu a miluje rázovitost nejen krajiny, ale i místních obyvatel.

Na písňový recitál jsou už nyní vstupenky v předprodeji.