Půjde o již jubilejní desátý ročník a opět se návštěvníci i samotní účastníci mají na co těšit. „Začátek, kdy se začnou scházet masky, je ve 13 hodin. Ve 13.30 hodin přivítám všechny přítomné a dám povolení k masopustnímu veselí v našem městě. Ve 14 hodin pak vyjdou masky na průvod městem. Počítáme, že půjde opět okolo čtyř stovek masek jako každý rok,“ řekl starosta Strážova Josef Rousek, který vyzdvihl i to, že je rád, že chodí v průvodu větší party, které mají masky na jedno téma. Většina masek je místních od nejmladších po nejstarších, ale v posledních letech přijíždějí lidé i odjinud.

Strážovský masopust je díky velkému počtu masek největším v okrese a těší se i velkému počtu přihlížejících. Veselí ale jen průvodem, který trvá několik hodin, nekončí. Bavit se pak dále mohou v sokolovně, kde hned vše pokračuje masopustní zábavou, na které budou hrát Pelíšci.

O víkendu se můžete vydat také na masopustní průvod do Újezda u Plánice, kde se koná rovněž v sobotu, a to od 13 hodin. Od 20 hodin pak bude v tamním kulturním domě masopustní zábava, kde zahraje skupina Kotě Band. V neděli od 14 hodin si budou moci na stejném místě zatančit a zasoutěžit děti na maškarním bále. Dětskou besídku v maskách pořádají také v Hlavňovicích od 14 hodin dobrovolní hasiči z Milínova.