Herečka si totiž několikrát zahrála i na prknech klatovského divadla. „Paní Jirásková byla v Klatovech několikrát s představeními Vinohradského divadla, dělala zde klubová představení a byla zde i na besedách ještě s panem Podskalským. Já jsem se s ní osobně setkala a mohu říci, že Jiřina Jirásková byla nejen paní herečka, ale i vzácný člověk," sdělila ředitelka SDS Klatovy Zdeňka Koubová.

Herečka si zahrála i ve filmu režiséra Jiřího Stracha Vrásky z lásky, který vznikal na Sušicku a Klatovsku. Jiřina Jirásková, která si v tomto snímku zahrála klientku domova důchodců, natáčela své scény v Chudenicích na zámku Lázeň hraběte Czernína.

„Měla jsem možnost se s paní Jiráskovou osobně setkat právě během natáčení tohoto snímku, ve kterém jsem si zahrála v komparzu. Byla to pro mě velká čest. Paní Jiráskovou mám velice ráda jako herečku. Během našeho setkání byla velice přívětivá, laskavá a skromná. Moc si tohoto setkání vážím," říká obyvatelka Chudenic Jaroslava Rupertová.

Na Jiřinu Jiráskovou bude rád vzpomínat i Jaroslav Vizinger z Klatov. I on se s ní setkal během natáčení v Chudenicích. „Mám rád všechny filmy, ve kterých hraje. Na natáčení s ní vzpomínám rád. I když byla hodně unavená a na plac chodila jen když musela, s každým si ráda popovídala a prohodila i nějaký ten fóreček. Bude mně určitě velice chybět," sdělil Vizinger.