Slavný divadelník, hudebník, textař, básník, skladatel, spisovatel, filmař, grafik, výtvarník, divadelní režisér a spoluzakladatel Divadla Na zábradlí a Semaforu se tak připojil k dalším čestným občanům, kterými jsou například Jiří Bílek, František Wiendl či T. G. Masaryk.

„Město uděluje čestné občanství velmi uvážlivě a zřídka. V posledních 25 letech tímto titulem ocenilo dva muže,“ poznamenal místostarosta Klatov Václav Chroust.

Z udělení čestného občanství měl umělec radost. „Je to pro mě veliká pocta, i když nevím, na kolik zasloužená, asi moc ne,“ řekl po slavnostním aktu Suchý, pro kterého Klatovy znamenají mnoho. „V Klatovech jsem prožil ty nejútlejší roky a znamenaly pro mě vstup do života. Podle Freuda je to nejdůležitější údobí, které poznamená člověka na celý život,“ uvedl Suchý, který se sice narodil v Plzni, ale v Klatovech strávil dětství a stále se do města rád vrací.

Během večera zazněly některé známé umělcovy hity, které si s společně s ním poslechla jeho rodina i dlouholetá kolegyně Jitka Molavcová. Společně pak na konci také vystoupili.