Dva a půl milionu korun bude stát rekonstrukce jednotky intenzivní péče na chirurgickém oddělení Klatovské nemocnice. Oprava byla podle zástupce technického náměstka Klatovské nemocnice Václava Jakla nevyhnutelná.


„Oddělení nesplňovalo požadavky zdravotnických norem a podle kontroly prováděné hygieniky zde nebyly splněny ani hygienické limity,“ upřesnil Jakl. Pacienti, kteří byli zvyklí, že v přízemí budovy jsou pokoje chirurgického oddělení, nacházejí u vstupu ceduli oznamující, že lůžková část je uzavřena. Podle Jakla to ale není z důvodu chybějícího zdravotního personálu či omezení provozu oddělení, ale kvůli probíhající rekonstrukci. „Museli jsme lůžkovou část přestěhovat dočasně do 2. patra budovy,“ připomíná Jakl.


Opravy by měly skončit poslední týden v červenci. Po následné kolaudaci se začátkem srpna začne provoz chirurgického oddělení vracet do normálních kolejí. Na nově zrekonstruované JIPce zůstane zachováno dosavadních pět lůžek a rovněž stav personálu se nezmění. „Jsme rádi, že se s rekonstrukcí podařilo začít,“ dodává přednosta chirurgického oddělení Klatovské nemocnice Jaromír Vondrů s tím, že oddělení běží po celou dobu oprav bez omezení.
Opravu JIPky platí zřizovatel nemocnice, Plzeňský kraj, který rovněž chystá do Klatov obrovskou investici v podobě výstavby nemocničního monobloku. „Opravujeme tam, kde víme, že budovy i po dostavbě monobloku zůstanou v majetku nemocnice. V srpnu chystáme opravu výtahu na interně a v červenci a srpnu výměnu oken v budově polikliniky,“ dodal Jakl.


Zásadnější rekonstrukce nečekají sušickou nemocnici. „Objekt byl kompletně zrekonstruován v roce 2001, o tři roky později i budova léčebny dlouhodobě nemocných. V současné době plánujeme jen nákup věcí, které přímo nesouvisí s léčbou, konkrétně chceme v hodnotě 700 tisíc korun zakoupit server pro zdejší počítačovou síť včetně softwaru. V budoucnu plánujeme i novou telefonní ústřednu,“ řekl Deníku ředitel Nemocnice Sušice, o.p.s., Jiří Šedivý.


Je podle vás vybavení nemocnic v regionu dostatečné? Napište do diskuze.