Sobota 20. dubna se stala černým dnem pro českou rallye. Tak o tragické smrti navigátorky Aleny Krejčíkové mluví fanoušci tohoto sportu. Během Rallye Šumava Klatovy havarovala posádka vozu č. 55 – manželé Krejčíkovi. Spolujezdkyně nehodu sice přežila, ale kvůli mnohočetným zraněním zemřela hned po transportu do nemocnice. „Bohužel byla velká smůla, že na louce, na kterou ve vysoké rychlosti sjeli, stál sloup s betonovým spodkem, do kterého narazili. Byl daleko od silnice, takže nebyl ani ničím zatarasen, třeba balíkem slámy jako jinde,“ uvedl Štajf, který jel mezi historiky. „Tenhle okruh se jezdí dlouho, ale letošní rallye byla velmi náročná kvůli počasí,“ poznamenal Štajf.

Rallye byla pro navigátorku celý život a svého manžela v tomto sportu podporovala. Jezdili spolu po mnoha soutěžích s nejedním úspěchem. Bohužel, nyní její manžel přišel o vše – nejbližší osobu i sportovního parťáka. Navíc na poslední soutěž hodně šetřili, a tak na tom ani není dobře materiálně. Skvělou manželku a maminku jeho syna mu už nikdo nevrátí. „Byla známá jako veselý usměvavý člověk. Chceme tak její rodině pomoci a tahle sbírka je to nejmenší, co můžeme udělat, aby nezůstali na vše sami,“ dodal Štajf.

Přispěním do sbírky pomůžete i s posledním rozloučením s Alenou Krejčíkovou, protože rodina nyní nemá díky těžké finanční situaci ani na její pohřeb.

Tragédie, která se odehrála v rámci 58. ročníku Rallye Šumava, kdy po nehodě zemřela navigátorka Alena Krejčíková (41), nezasáhla jen příznivce rallye, ale její kamarády, jelikož byla na Klatovsku doma.
Byla to úžasná máma, vzpomínají přátelé na navigátorku, zemřela při rallye

Rodina prožívá nyní velmi těžké chvíle. „Alena rozdávala lásku a tuny pozitivní energie kudy prošla. Věřila v dobro, co je v lidech. Nikdy za život o nikom neřekla nic špatného a nikdy nikoho nesoudila. Byla bojovnice, která nikdy nic nevzdala a všemu se stavěla čelem a hrdě. Závodní kariéru jsme spolu započali před 11 lety. Byla navigátor s velkým N. Dokázala z nás vytáhnout maximum,“ řekl o své ženě Krejčík.

Za velkou kariéru měli jen dvě nehody a bohužel tato se jí stala osudnou a podlehla těžkému poranění hlavy. „Navždy nás tímto opustil anděl, kterého může člověk najít pouze jednou za život. Bolest z jejího odchodu je nesnesitelná a tuze těžká. Vždy říkala, že vítěz je každý, kdo vyhraje sám nad sebou. Že nic není tak důležité jako láska jednoho k druhému,“ dodal manžel.

Ti, kteří chtějí rodině pomoci, mohou přispět na tomto odkazu: https://www.znesnaze21.cz/sbirka/navigatorka-rallye-tragicky-zahynula-pomozme-pozustalym