Potvrzují to i v Jetenovicích. Letos uplynulo už 10 let od chvíle, co se v Jetenovicích a okolí dala dohromady parta hokejistů a začala hrát amatérské soutěže v ledním hokeji neregistrovaných hráčů.

„Sedm let to byla Chodská liga, kterou Jetenovice 4x vyhrály, jednou obsadily druhé, jednou třetí a jednou páté místo. V roce 2008 se tato soutěž přesunula ze Sušice na zimní stadion do Domažlic. Dojíždět do Domažlic bylo finančně neúnosné, a proto byla založena Šumavská hokejová liga amatérů, které se zúčastňuje osm mužstev,“ vysvětlil za HC Skorpions Jetenovice Stanislav Makovec starší s tím, že celá soutěž se odehrává na zimním stadionu v Sušici. V utkání mohou za tým nastoupit dva registrovaní hráči. Každé mužstvo odehraje celkem 21 zápasů. Této soutěži vévodí právě hokejisté z Jetenovic, kteří vyhráli všechny tři ročníky. V uplynulé sezoně 2010/11 vyhráli 18 zápasů a jen 3x utrpěli porážku. Nejlepším střelcem soutěže se stal Jaroslav Hranička z Jetenovic, který zaznamenal 41 branek. Na závěr soutěže se uskutečnil turnaj všech týmů. I tento turnaj Jetenovice již potřetí vyhrály.

„Velké poděkování patří Obecnímu úřadu Velký Bor, který hokejistům Jetenovic finančně pomáhá provozovat tento náročný sport,“ dodal Makovec.