Právě nyní je nejvyšší čas objednat pro své děti letní tábor. Někteří pořadatelé již ale hlásí plnou obsazenost. Ceny se oproti loňskému roku nezměnily, přesto seženete tábor od 1500 až do 8500 korun.

„Tradičně máme připraveno pro děti devět pobytových táborů a dva příměstské. Z těch pobytových už máme tři plně obsazené, u ostatních máme obsazeno asi z poloviny. Tradičními tábory, které pořádáme, jsou pobyty v Kunkovicích a v Hojsově Stráži. Tábory mají i různá zaměření. Jeden je sportovní, druhý například hudební a podobně,“ říká ředitel Domu dětí a mládeže v Klatovech Tomáš Kovanda.

Za čtrnáctidenní tábor děti zaplatí 3500 korun. V ceně je strava, ubytování, vstupy a další věci.

„Zájem o tábory je stále vysoký. Na některé tábory jezdí děti hlavně kvůli vedoucím, a to nás těší. S námi vlastně mohou prázdniny strávit děti už od první třídy základní školy. Problémy nemáme ani s vedoucími a instruktory z řad studentů nebo rodičů. Jsou to již ostřílení profíci, kteří s námi jezdí pravidelně,“ dodal Kovanda.

Se střediskem volného času mládeže v Sušici (bývalý DDM) můžete letos vyrazit hned na dva tábory. Jeden příměstský a jeden poznávací v jižních Čechách.

„Za poznávací tábor v okolí Písku zaplatíte 2500 korun a příměstský tábor zaměřený na ruční techniky bude stát 750 korun. Volná místa ještě máme, protože teprve nyní zjišťujeme zájem dětí,“ říká vedoucí Zdena Šímová.

Prázdniny v sedle můžete prožít v Trní u Měčína.

„Přichystány jsou čtrnáctidenní a desetidenní turnusy pro děti od 6 do 15 let. Děti se tu seznámí se základy chovu koní, s péčí o koně, jako jsou krmení, čištění, sedlání, pochytí něco ze základů veterinárního ošetření. O tábor je již několik let velký zájem, a to nás těší,“ říká provozovatelka tábora v Trní Jaroslava Říhová.

„Pokračovat budeme souběžně i s týdenním Fantasy táborem, zaměřeným na dřevěný šerm a Dračí doupě. Vedoucí jsou nadšení hráči fantasy her s bohatými zkušenostmi,“ dodala Říhová.

Tábor na koních stojí za čtrnáct dnů 8300 korun a za Fantasy tábor zaplatíte 3500 korun.

„My máme dobré zkušenosti s táborem v Trní. Chtěli jsme jet do Chorvatska, ale dcera z tábora byla naprosto unešená, a tak jsme obětovali i částku, kterou tábor stojí a udělali jí radost,“ říká maminka Lenka Petrovská.