„Letos v říjnu se konalo výběrové řízení, stavbu provádí Lesní stavby Nýrsko. V listopadu stavba začala a termín dokončení je 30. 6. 2019 s tím, že existuje dohoda mezi městem a dodavatelem, že tento termín bude dodržen v případě, že budou příhodné podmínky, tedy že bude možno pracovat i přes zimu. Pokud to možné nebude, budeme se domlouvat na prodloužení. Ale samozřejmě bychom koupaliště v létě 2019 rádi otevřeli,“ uvedl janovický starosta Michal Linhart.

Původní dva bazény z janovického koupaliště už zmizely. Velký bazén o rozměrech padesát krát dvacet metrů s hloubkou až tři a půl metru nahradí menší bazén z hloubkou zhruba devadesáti centimetrů do 1,8 metru rozdělený na plaveckou a zábavní část s herními prvky. O něco menší než původní padesátimetrový bude i dětský bazén. Součástí projektu je i vybudování základního zázemí zahrnujícího sociální zařízení, sprchy, umývárny a prostor na převlečení s tím, že zázemí bude v budoucnu možné doplnit či rozšířit. Oproti původní představě se změnil způsob čištění, místo biologického čištění budou Janovičtí vodu čistit pomocí elektrolýzy. „Zastupitelstvo v poslední fázi přistoupilo ke změně technologie čištění, budeme mít slanou vodu. Jde o podobný systém, jako mají v Nýrsku,“ doplnil Linhart.

Celkové náklady na vybudování nového koupaliště budou zhruba 26 milionů korun bez DPH, město bude celou akci financovat z rozpočtu.