Sobota bude plná různorodých akcí. Od 10 do 18 hodin můžete navštívit hasičskou zbrojnici, kde se uskuteční výstavy malovaných perníčků, hradu Klenová na pohlednicích, paličkovaných krajek, z činnosti SDH Janovice nad Úhlavou, modelů autíček, háčkovaných krajek, dřevěných dekorací a vyšívaných a pletených hraček. Na tyto výstavy můžete zavítat také v neděli ve stejnou dobu.

Další umění můžete oba dny od 13 do 18 hodin obdivovat ve víceúčelové hale. Tam se můžete mimo jiné zúčastnit výtvarných dílen jako jsou korálkování, tvořivé dílny pro děti, zdobení perníčků, malování na dřevo a mramorování. Airbrush tatoo se tam představí pouze v neděli. V hale také naleznete výstavy různý prací, například výstavu Českého zahrádkářského svazu Janovice nad Úhlavou, 100 let skautingu, šperky Natálie Vítovcové, makrofotografie Ve službách krásy a další.

Fotbalové odpoledne

Zkrátka nepřijdou ani fanoušci sportu. Fotbalový klub Dukla Janovice pořádá odpoledne plné fotbalu. To začne zápasem mladších žáků, starší přípravky proti Panters Klatovy (ženský oddíl), a to od 13 do 14 hodin. Následovat bude zápas mladších přípravek proti maminkám. V 15.30 hodin začne Memoriál Petra Mašáta. Tam půjde o turnaj mužů za účasti FK Dukla Janovice A, FK Dukla Janovice mix B a dorost, TJ Bezděkov a Rychlé šípy.

Večer patří hasičům

I večer bude o zábavu postaráno. Sbor dobrovolných hasičů stejně jako minulý rok připravil noční hasičskou soutěž, která začne ve 21 hodin. „Soutěž je O putovní pohár SDH Janovice nad Úhlavou, závodí se podle pravidel OSH Klatovy a stříká se na sklopné terče. Na trati bude malá úprava, která je až do poslední chvíle tajná. Vše začne po setmění, aby soutěž měla smysl," uvedl organizátor akce Tomáš Jiřík. Součástí večera je také taneční zábava, kde od 20 hodin hraje skupina Schmiddle boys.

Neděle s dechovkou

O nedělním odpoledni si přijdou na své milovníci dechové hudby. Ve 14 hodin začne promenádní koncert dechové hudby Hájenka.

Před sportovní halou můžete v neděli od 13 do 18 hodin navštívit řemeslný jarmark, kde budete moci zakoupit například keramiku z Běšin, med, medovinu, svíčky z včelího vosku, originální krabičky na dárky, výrobky z chráněné dílny Diakonie Klatovy a podobně.

Pouťové atrakce budou jako každý rok na náměstí.