Korunka šumavské královny ozdobila hlavu 19leté Jany Chodové z Pačejova. Studentka prvního ročníku Ekonomické fakulty ZČU v Plzni vyhrála letošní ročník soutěže Dívka Šumavy.

„Jsem šťastná, je to super pocit. Už od sobotní noci mi chodí gratulace,“ svěřila se Jana, která jako volnou disciplinu zvolila tanec a zpěv. Přes úspěch v soutěži věří, že se nezmění. „Užívám si svoji chvilku slávy, ale nemyslím si, že mi vítězství změní život,“ je přesvědčena kráska z Pačejova, která si odnesla ještě jednu cenu – jako před dvěma lety Monika Netrvalová ze Švihova se nyní i Jana Chodová stala Tváří Deníku. Rozhodli o tom čtenáři Klatovského, Domažlického, Strakonického a Prachatického deníku. „To jsem vůbec nečekala, vždyť hlasovali lidé ze čtyř okresů,“ neskrývala radost čerstvá vítězka.

Korunka ale zdobila Janinu hlavu jen do její dražby. Za 17 tisíc korun ji získal jeden z porotců, majitel plzeňského hokejového klubu Martin Straka. „Z výtěžku bude profinancována rekonstrukce rehabilitačního prostoru Dětského centra Jihočeského kraje. Toto zařízení je pověřeno k výkonu sociálně-právní ochrany dětí od narození do jednoho roku, je pro děti, které se dostaly do složité životní situace, vyžadující okamžitou pomoc,“ uvedla manažerka projektu Pavlína Brunclíková.

Druhé místo v soutěži Dívka Šumavy 2009 obsadila ve Vimperku domácí Tereza Šimková, která se stala i dívkou publika, a třetí byla Lenka Stančeková ze Kdyně, která byla hlasujícími zvolena i Dívkou sympatie.

„Finálový večer, který moderovali Jan Čenský a Ivana Christová, se velmi vydařil,“ pochvalovala si Brunclíková, která již začíná pracovat na 5. ročníku soutěže. Jeho finále by se mělo pravděpodobně konat v Klatovech.