Na startu nechyběl ani tým bývalého českého reprezentanta Lukáše Bauera včetně Jana Šraila z Nové Hůrky u Prášil, který do cíle šedesátikilometrového závodu Kaiser Maxmilian Lauf dorazil na 30. pozici. V celkovém hodnocení Ski Classics po třech závodech patří běžci ze Šumavy 26. příčka.

„V pauze před závodem v Seefeldu jsem trénoval doma na Šumavě a byl jsem fyzicky dobře připraven. Očekávání tak byla velká, i ze strany týmu, což jsem úplně neunesl psychicky a ráno před závodem jsem cítil bolest v krku. Nevěděl jsem tak, co od závodu čekat, ale bolest v krku vycházela jen z psychiky a běželo se mi docela dobře. Nakonec z toho bylo 30. místo. Nebylo to špatné, ale vím, že mám ještě na lepší výsledky, což bych chtěl ukázat už nadcházející sobotu na La Diagonele ve Švýcarsku,“ řekl k závodu Šrail, kterého z Čechů porazil jen Petr Novák.

Ilustrační foto.
V Horažďovicích postaví další „kruháč“

Radost do Bauer Ski Teamu přinesl Šrailův kolega Ilya Chernousov, který doběhl třetí. Naopak šesté místo Kateřiny Smutné, které nejely ideálně lyže, Bauera moc nepotěšilo.

Běžce nyní v seriálu Ski Classics čekají tři závodní víkendy po sobě. Tuto sobotu se ve švýcarském Svatém Mořici běží La Diagonela a o týden později v neděli čeká lyžaře Marcialonga v italském Trentinu. První sobotu v únoru jsou závody v italských střediscích Toblach a Cortina.

S KOREOU NEPOČÍTÁ

V únoru je na programu také sportovní vrchol roku – zimní olympijské hry v jihokorejském Pchjongčchangu. S olympiádou ale Šrail nepočítá. „Asi nemá cenu se o nominaci snažit, když už je dopředu jasné, kdo pojede. V prosinci jsem se zúčastnil závodu kontinentálního poháru v rakouském St. Ulrichu, kde startovala celá česká reprezentace. Startoval jsem tam ve všech závodech, i když vzhledem k tomu, že se v sezoně specializuji na Ski Classics, bylo jasné, že šanci na dobrý výsledek mám jen v klasice. V té jsem skončil 12 sekund za dalším Šumavákem Mírou Ryplem, ostatní reprezentanty jsem porazil, z čehož jsem měl dobrý pocit,“ uzavřel Šrail kapitolu olympiáda.