Karolína Bezpalcová, Natálie Kantová, Natálie Hájková, Iveta Bezpalcová, Radek Bytel a Vojta Štumpf posbírali první kvalifikační body. Výrazně se prosadila Iveta Bezpalcová, která s přehledem získala celkové 1. místo s maximálním možným součtem 80 bodů ze čtyř disciplín. „Velmi pěkně se předvedli i muži, kteří se umisťovali v první desítce, což zapříčinilo podstatné zlepšení jejich časů. Velkým výkonnostním skokem se předvedla Natálie Hájková, kdy oproti posledním závodům v loňské sezoně zlepšila své výkony u každé disciplíny, a to o 20 až o 50 sekund. Zahanbit se nadaly ani naše dvě reprezentantky, Natálie Kantová a Karolína Bezpalcová, jež ve svých kategoriích získaly celková druhá místa, oběma jen těsně uniklo první,“ uvedl trenér Petr Frydrych.

close Reprezentační výprava na ME v Itálii. Foto: archiv Petra Frydrycha info Zdroj: Deník / Daniela Loudová zoom_in

Zejména u slečen byly výsledky jejich rozplaveb vždy velkou neznámou až do dohmatu, který ve dvou případech ze čtyř byl výsledek velmi nejistý. „Rozhodčím nebylo co závidět, kdy dohmaty čtyř závodnic byly v rozmezí například 0,4 vteřiny,“ poznamenal Frydrych.

Děvčata navázala na úspěšné reprezentování České republiky na mistrovství Evropy v Itálii, odkud se vrátily na konci září a přispěly svými umístěními na 9., 10., dvakrát 11 místě a dále kolem středu startovního pole k výraznému bodovému zisku české reprezentace. Ta vybojovala 9. místo ze všech zúčastněných zemí z plážových disciplín a v bazénových 11. místo.

„Věřím, že závodníkům prospěla k dosažení skvělých výsledků i prázdninová příprava, která vyvrcholila soustředěním v Itálii,“ uzavřel Frydrych.