„Jedna lékařka nám onemocněla, další lékařka odešla, což jsme očekávali, takže jsme museli interní oddělení uzavřít. Neměli bychom dostatek lékařů na jeho chod. Neměl by být problém oddělení znovu otevřít. Uzavírání do 30 dnů, se kterým počítáme, bychom ani nemuseli hlásit pojišťovnám. Přesto jsme to udělali, protože záchranná služba vozí interní pacienty do ostatních nemocnic, tak aby o tom pojišťovny věděly," vysvětlil ředitel sušické nemocnice Vladimír Sloup.

Personální situace je prioritou i pro společnost Nemos Group, která bude od října provozovatelem sušické nemocnice. Ta pomohla už před podepsáním smluv dodáním jednoho internisty. To ale nestačilo. „Personální situace je krizová nejen na interním oddělení, ale i ve středním zdravotnickém personálu. Chceme, aby se zaměstnanci začali zase cítit dobře, aby získali nějakou perspektivu. To je pro nás nejbližší priorita. Interní oddělení dlouhodobě zavřené být nemůže, musíme ho otevřít. Budeme muset udělat takové kroky, asi výpůjčku zaměstnanců či sehnání zaměstnanců, abychom vytvořili takové podmínky, aby se interna zprovoznila v co nejkratší možné době," uvedl jednatel společnosti Nemos Group David Soukup.

Do budoucna si přeje, aby personál fungoval a byl spokojený. Podle jeho slov by zaměstnanci měli brzy cítit nějaká pozitiva, primárně v komunikaci, stabilizaci, aby věděli, kam nemocnice směřuje, co se od nich chce, jaké jsou cíle. „V řádu měsíců by měli vidět posun k lepšímu," doplnil Soukup.

Jedno pozitivum uzavření interního oddělení má. Pacienti se díky tomu dočkají novějších prostor, jelikož se vedení nemocnice rozhodlo k rekonstrukci druhého patra. „Všude se maluje a budeme měnit podlahové krytiny, což by za provozu nešlo. Měníme také interní oddělení s LDN, jak bylo požadováno od hygieny," dodal ředitel Sloup.