První den poutě na kolotočích patří vždy levnějším jízdám. Provozovatelé zlevnili vstupy v průměru o 20 Kč. "Je to příjemná sleva, divila jsem se, že to udrželi i v této době. Ale i tak se to poměrně ranec za kolotoče. Ale nemůžeme přece děti ochudit, mají to rády," uvedla Klatovanka Renata Červená.

Čtvrteční jízdy byly jen začátek poutě. V pátek se na ně můžete vydat od 14 do 23 hodin, v sobotu od 10 do 24 hodin a v neděli od 10 do 21 hodin.

Domažlická ulice v Klatovech v novém.
Řidiči mohou jásat, Domažlická ulice v Klatovech se otevře ještě před poutí

V pátek se rozjíždí i další program. Na náměstí můžete zavítat na řemeslné trhy, poslechnout si folklor v rámci mezinárodního folklorního festivalu, v areálu Na Pazderně se jako tradičně uskuteční výstava chovatelů, v zahradě u muzea je otevřena výstava klatovských karafiátů. V letním kině pak v sobotu a v neděli budou znít heligonky. Nebude chybět ani motoristická pouť v Auto Nejdl v sobotu. Nezbytnou součástí poutě jsou také mše, kdy jednou z hlavních částí je průvod městem s obrazem Panny Marie Klatovské, který se uskuteční v sobotu, kdy mše začíná v 15 hodin, následně vyjde průvod.

Připraveny jsou také koncerty, kdy v sobotu od 10 hodin na náměstí Míru vystoupí Skalanka, v neděli od 9 hodin Úhlavanka a v 15 hodin klatovská pouť vyvrcholí koncertem skupiny Inflagranti a Josefa Vojtka.