Nádvoří hradu Rabí se zaplnilo stovkami lidí. Konal se tam unikátní koncert, během kterého vystoupili operní pěvkyně Gabriela Beňačková, kytarový virtuos Lubomír Brabec, hudebník a producent Karel Vágner a houslový virtuos Pavel Šporcl. Bohužel kvůli nemoci nemohl přijet zazpívat Daniel Hůlka.

„Jde o benefiční koncert, který se pořádá na podporu výstavby sochy sv. Jana Nepomuckého na mostě v Čepicích. Hlavním iniciátorem myšlenky je Lubomír Brabec a autorkou sochy je Vladimíra Tesařová. Programem provází moderátorka Lucie Výborná. Všechno vstupné, které se zde vybere, půjde na výstavbu sochy, která je už těsně před dokončením a vlastní instalací. Určitě nejde o levnou záležitost, takže ani z tohoto koncertu se vše nezaplatí. Návštěvníci mohli přispět také zakoupením hvězdičky, která bude umístěna na svatozáři Jana Nepomuckého a bude na ní vyryto jejich jméno. Samozřejmě máme i několik sponzorů, kteří financují koncert i stavbu sochy,“ informovala přítelkyně Lubomíra Brabce a produkční koncertu Ivana Urválková.

Pořadatelé se báli počasí. „Jsme rádi, že nám nepršelo, za což jsme se všichni modlili. Koncert by se jinak konal v kostele v Sušici, ale tam by se tolik lidí nevešlo jako sem, což by byla škoda. Po pravdě jsme počítali, že bude vyšší návštěvnost, ale nečekali jsme, že bude až tak vysoká. Jen v předprodejích se prodalo 550 vstupenek a další zde na místě v pokladně,“ doplnila Urválková.

Karla Vágnera očarovala zdejší krajina. „Přijel jsem na Rabí zazpívat, protože tenhle koncert je pro dobrou věc, a také proto, že Lubomír Brabec je můj dobrý kamarád a celý život si pomáháme. Moc se mi v tomhle kraji líbí. Navigace mě vedla přes Blatnou, takže jsem jel krásnou krajinou a cestu jsem si moc užil, je tady nádherně,“ sdělil Vágner.

Učinkující i návštěvníky potrápila zima, ale ani to jim nezabránilo si koncertu užít. „Moc se mi koncert líbil. Sice už mi byla docela zima, ale jinak je tady krásné prostředí a hezká atmosféra. Rád jsem se tohoto koncertu zúčastnil. Jsme s Lubošem kamarádi, takže když mě poprosil, abych mu pomohl, tak jsem neváhal. Vím, že když budu potřebovat já, tak mi taky pomůže. Tento projekt je úžasný, takže není důvod ho nepodpořit, a udělal jsem to moc rád,“ uvedl houslista Pavel Šporcl.

„Byl to krásný koncert, rozhodně bych na takový šla znova. Sice už se klepu zimou, ale odejít se mi nechtělo, přišla bych o nádherný zážitek,“ řekla Alena Vránová z Plzně.

Po skončení zhodnotil koncert také jeho iniciátor Lubomír Brabec. „Myslím si, že to bylo velmi hezké, bylo hodně lidí. Říká se, že na vážnou muziku nikdo nechodí, ale podle mě na málo bigbítových koncertů tady bylo tolik lidí. Takže když se najde špičkové obsazení, zajímavé věci, tak lidé rádi přijdou. Strach jsme měli z počasí, měli jsme hrůzu, že nám vítr odfoukne noty, ale podařilo se to a jsme spokojeni. Na závěr koncertu jsme věnovali hvězdičky také našim hostům,“ prozradil Brabec.