Teploty dosahující na slunci až třiceti stupňů Celsia vyhání v posledních dnech lidi k vodě. I když většina koupališť zahajuje svůj provoz až dnes, lidé využívají různých přírodních zdrojů a nádrží. Příkladem je pískovna u Beňov, která je v těchto parných dnech doslova v obležení milovníků slunění i koupání. Lidé využívají i řeky, která má však kolem 15°C.

„Letní koupaliště města Klatov zahajuje svůj provoz v sobotu 12. června. Areál nabízí tři plavecké bazény, Součástí služeb v areálu je možnost využití hřiště na plážový volejbal, košíkovou a tenis, dále drobná dětská hřiště a oddělenou část pro nudisty. V areálu je zajištěno občerstvení,“ říká správce areálu Karol Žák.

Otevřeno bude pouze za příznivého počasí, a to ve všední dny od 12.00 hod. do 19.00 hodin a o sobotách a nedělích od 10.00 hodin do 20.00 hodin. Pro toto období je stanoveno jednotné vstupné pro dospělé návštěvníky na 20,- korun za den a 10,- korun zaplatí děti.

V sobotu otevírá také koupaliště v Žihobcích. Areál našeho koupaliště se nachází v blízkosti obce Žihobce. Je zde možnost ubytování v chatkách. K dispozici je dětský bazén o velikosti 15 x 12 metrů a bazén pro plavce 50 x 25 metrů. Bazény jsou betonové, plochy k opalování travnaté, pravidelně udržované. Co se týče vybavenosti, je zde k dispozici hygienické zařízení, sportovní areál s fotbalovým hřištěm, volejbalové hřiště, tenisový kurt a nezbytné občerstvení,“ zve do Žihobců správce Milan Vaněk.

Plní se i kempy. Většina z nich zahájila svůj provoz již 1. května. Po chladných týdnech přišly konečně i pro kempaře teplé noci a jejich areálů začali využívat školní výlety a cizinci.

„Lidí v kempu je poměrně dost. Chatek využívají nyní školáci a starší rodiny. Přijíždí i Holanďané s karavany, kteří tvoří většinou již stálou klientelu. Hojně je využívané i koupaliště obzvláště nyní, když teploty šplhají ke třicítce,“ říká vedoucí autokempu v Nýrsku Alena Hošťálková.
V Nýrsku jsou ceny za služby kempu stejné již tři roky.

„Snažíme se ceny držet a myslím si, že se to vyplácí,“ dodala Hošťálková. Plně obsazené víkendy hlásí již nyní také kemp Nové Městečko u Dlouhé Vsi na Sušicku. „Od poloviny června jsou hlášeny rezervace i během týdne. Na červenec je už nyní z 85 – 90 % obsazeno. Nějaké místo se najde v chatičce, míst pro stany je dostatek a nějaký karavan se taky ještě vejde,“ říká Lenka Pašková z Obecního úřadu Dlouhá Ves. Zde však oproti loňsku museli své služby minimálně zdražit, náklady na provoz totiž vzrůstají.

Chatky na červen jsou plně zamluveny i v kempu Valcha u Zavlekova. Od 15. června se i sem hrnou týdenní rezervace. „Červenec máme plně obsazen, nějaké místečko je ještě v maringotce nebo buňce. Náš areál je využíván i během týdne milovníky slunění a koupání. Lidé přicházejí za osvěžením a zábavou. Máme zde proto také nové dětské hřiště,“ pochvaluje si starosta Zavlekova Vladislav Vaňourek.