„Unikátní prostory se silnou atmosférou představí deset pečlivě vybraných interpretů. Těšit se návštěvníci mohou na stone rock, indie pop, elektroniku, techno i world music. Připravený je také bohatý doprovodný hudební program mezi hlavními kapelami a samozřejmostí je pestrá nabídka občerstvení. Kdo přijde dřív, stihne ještě poslední prohlídku hradu v 17 hodin, festival pak začíná od 18 hodin. Děti do 15 let mají vstup zdarma,“ řekl za pořadatele Petr Houdek.

Pestrý výběr

Na hlavním pódiu se letos představí písničkářka Amelie Siba, která za své loňské album Love Cowboys získala v dubnu cenu Anděl. Dále pak na Rabí zavítá zpěvačka ILLE (Olga Königová), Acid Row, The Valentines, Vanda a Omnion. Scéna Bašta letos nabídne mezi kapelami vystoupení Ivy Z a Čtvrt na smrt. Na Tracklist.cz stage bude po celou dobu bavit čtveřice Dozikur, Namax, Pavel Aeling a Stuart. Kromě nich se představí dva živé projekty – elektropopový Bloome a Bariel & TMA, duo, které prolíná elektronickou hudbu s analogovými syntezátory.

Vstupenky na Ruinfest jsou již v předprodeji.

Silnice do Zavlekova.
Řidiči pozor, v pondělí začnou další dvě rekonstrukce silnic na hlavních tazích

Petr Hapka

Hudba bude ve stejný den, 25. června, znít také z Kašperku. Tam ve 20 hodin začne koncert nazvaný Petr Hapka a jeho potměšilí hosté, který se uskuteční na nej-výše položeném královském hradě v republice pod širým nebem. „Koncert mapuje hu-dební tvorbu Petra Hapky, jehož písňová i scénická tvorba patří k absolutní špičce toho, co za posledních několik desítek let u nás vzniklo. Připomene nejen ranou písňovou tvorbu pro Hanu Hegerovou, ale také spolupráci s největším tvůrčím partnerem Michalem Horáčkem. Během večera zazní i filmové melodie,“ sdělil kastelán Václav Kůs.

Ke spolupráci jsou přizvané osobnosti, které Hapkovy písně interpretovaly v jeho posledním velkém projektu Kudykam. Na pódiu se představí Petra Hřebíčková, Lenka Nová, Jana Lota, Jan Maxián. Hapkovy písně zazpívá i Xavier Baumaxa. Zpěváky doprovodí orchestr sólistů v nastudování Petra Maláska.

Kapacita koncertu je omezena na 300 míst. Vstupenky je možné zakoupit v předprodeji.