Vánoce na hradě Opálka se konaly druhým rokem a byly opět zase o něco pestřejší. Rozzářen byl areál, kaple s betlémem, ale dech bral pohled na nazdobené vánoční stromy přímo v místnostech hradu. Každý byl ozdoben v jiném stylu, a lidé si tak mohli načerpat i inspiraci pro svůj strom doma. Nechyběla ani nazdobená vánoční tabule.

Jelikož se stalo během dýňobraní oblíbeným strašidelné podzemí, bylo možné do něj zavítat i tentokrát. Kdo se chtěl ještě před Vánoci bát, měl možnost. Lidé byli nadšení. „Něco takového jsem v životě neviděla. Jezdím na různé hrady a zámky i v tomto čase, ale tohle je prostě nádhera. Už když jen vejdete mezi vrata, tak na vás dýchne ta krása. Je vidět, že paní majitelka to dělá vše srdcem. Když jsem viděla stromy, byla jsem unesená," řekla jedna z návštěvnic, Denisa Brůhová až z Plzeňska, která přiznala, že jeli jen kolem a zastavili se, ale jistě se na další akce vrátí.

Zdroj: Daniela Loudová

Na hradě byla také možnost se zahřát a posilnit občerstvením či si nakoupit drobné dárky. Vrcholem byl vánoční koncert v podání Ondry Lukeše a Radka Zíky z Whitesnake revivalu.

Dobrovolným vstupným návštěvníci přispívali na vybudování zázemí včetně toalet pro návštěvníky.