Známku začala prodávat Česká pošta. Je na ní zobrazena silueta historické památky z mírného nadhledu, v popředí jsou dominantní dvě hradní věže a v pozadí okolí šumavského podhůří. „Autorem výtvarného návrhu známky je Adolf Absolon a autorem rytiny obálky prvního dne vydání (FDC) Martin Srb,“ uvedl za Českou poštu Kryštof Čeřovský.

Vydání nové poštovní známky s motivem hradu Kašperk je podle jeho kastelána Václava Kůse významná a radostná událost. „Významné je to nejen tím, že se její tvorby zhostila významná osobnost české grafiky, malíř a ilustrátor Adolf Absolon, jenž spolupracuje s Českou poštou od roku 1994 a je autorem již více než 30 poštovních známek. Především je velkou ctí, že se Kašperk dostal na známku v rámci emise Krásy naší vlasti, kam královský hrad vystavěný z rozhodnutí císaře Karla IV. bezesporu patří,“ řekl Kůs, který zároveň oznámil, že křest poštovní známky se uskuteční v Kašperských Horách 24. dubna. „Kašperk je významnou památkou Plzeňského kraje a nás těší, že záštitu nad křtem převzal hejtman kraje Josef Bernard,“ dodal Kůs.

Příležitostnou poštovní známku vytiskla metodou plnobarevného ofsetu Poštovní tiskárna cenin v nákladu 120 tisíc kusů a FDC metodou jednobarevného ocelotisku z ploché desky v nákladu 3000 kusů.

Zájemci si ji mohou zakoupit na kterékoliv specializované filatelistické přepážce, vybraných poštách a na webových stránkách České pošty.