„Skupinově roste liška obecná, klouzek sličný, hřib kovář i různé holubinky. Objevují se první hřiby smrkové, kozáky, křemenáče a muchomůrky růžovky, lidově „masáky“. Právě se sběrem a konzumací růžovek jsou ale spojena určitá rizika,“ upozornil klatovský mykolog Svatopluk Ján. Růžovky podle něj patří k houbám s nejlepší výživnou hodnotou. Hodí se k nejrůznějším kuchyňským úpravám. Málokdo ví, že jsou za syrova jedovaté. Obsahují látku hemolysin, který rozkládá červené krvinky. Hemolysin je ale termolabilní, a při tepelné úpravě hub se likviduje.

POZOR NA ZÁMĚNU

Muchomůrka růžovka roste v celém Plzeňském kraji. Na stejných místech ovšem roste také nebezpečná muchomůrka tygrovaná (Amanita pantherina). Při sběru růžovek pozorní houbaři vždy sledují prsten na třeni, který musí být rýhovaný. Dalším znakem jsou růžové odstíny na celé plodnici. Nejvíce růžových tónů je vidět na hlízovitě rozšířené bázi třeně (nohy). Jedovatá muchomůrka tygrovaná má na bázi třeně zřetelně obroubenou hlízu s jedním až třemi prstencovitými kroužky. Má hladký prsten, okraj klobouku je rýhovaný a dužnina při poškození nerůžoví. „Muchomůrka tygrovaná roste často na podobných lokalitách jako růžovka a snad proto je v ČR otrava touto houbou nejčastější. Většinou se dá přežít, jen výjimečně bývá otrava smrtelná. Průběh otravy připomíná silný stav opilosti, dostavují se zažívací problémy, zraková dezorientace a blouznění. Vše komplikuje dehydratace,“ upozornil Ján.

To, že varování mykologů je na místě, potvrzují i zkušenosti záchranářů. „Tak jako každý rok jsme se už i letos setkali s otravou houbami. Šlo o muže z Plzeňska, který byl při vědomí převezen do Fakultní nemocnice v Plzni,“ uvedl krajský mluvčí zdravotnické záchranné služby Martin Brejcha.

Více o houbách se můžete dozvědět během tradiční výstavy hub, která se bude konat v kulturním domě v Klatovech 4. a 5. října.