V první polovině roku se začal Rixi postupně rozebírat, nyní je srovnán se zemí. „Budova bývalé vojenské zotavovny musela být stržena s ohledem na její havarijní a v konečném důsledku nebezpečný stav, který byl způsoben rozsáhlým napadením nosných a dalších dřevěných konstrukcí původní budovy dřevomorkou,“ vysvětlil mluvčí ministerstva obrany Petr Sýkora.

Jakmile se začal hotel bourat začaly kolovat mezi lidmi spekulace, zda armáda pozemek neprodá a nevzniknou tam další apartmánové domy. Ale není tomu tak. Armáda tam do budoucna předpokládá výstavbu nového vojenského zařízení shodného určení jako byl Rixi. „Má tak vzniknout opět vojenské rekreační zařízení hotelového typu, které bude primárně sloužit k zajištění programů preventivní rehabilitace příslušníků ozbrojených sil, které vyplývají z příslušné branné legislativy. V případě volné kapacity bude vojenská zotavovna schopná doplňkově nabízet i rekreační pobyty pro vojáky a jejich rodiny,“ řekl Sýkora.

Ilustrační foto
Žena se zranila v obchodě, nepohodla se s prodavačem kvůli psovi

Z plánů armády má radost starosta Železné Rudy Filip Smola. „Jsme rádi, že zde budeme mít armádní rekreační objekt. Je to mnohem lepší než výstavba dalších víkendových apartmánů, jejichž nárůst nám způsobuje víc škody než užitku. Vojáci si odpočinek rozhodně zaslouží, určitě se jim u nás bude líbit. Zároveň věřím, ze dojde ke vzniku nových pracovních míst pro místní obyvatele,“ okomentoval Smola.

Kdy se ale na místě po zbořeném hotelu začne stavět, ještě není jasné. „O možném termínu dokončení či termínu zahájení nové výstavby je nyní předčasné hovořit. Záležet bude na rozpočtových možnostech resortu ministerstva obrany. Vlastní výstavbě bude předcházet veřejná soutěž na nový projekt nebo na zhotovitele stavby,“ uzavřel Sýkora.