Ocasy z tygřích krevet na thajský způsob či vepřový cibulový steak se slaninou a vejcem. To jsou příklady specialit, které lákají návštěvníky do Grill restaurantu a Café Deja-vu v Nýrsku. Ten dostal nejvíce hlasů od čtenářů Klatovského deníku, a stal se tak vítězem soutěže Hospůdkou roku 2013, kterou pořádal Deník. Letos bylo do soutěže přihlášeno 30 restaurací z Klatovska.

Nejvíce hlasů od čtenářů získala zmíněná téměř nová restaurace v Nýrsku Grill restaurant a Café Deja-vu, která tam byla otevřena před necelými dvěma lety. „Mám radost, že lidé ocenili, že děláme dobrou gastronomii. Těžko říct, čím vynikáme. Snažíme se dělat moderní kuchyni, steaky z dobrého masa, z čerstvých surovin a asi to funguje. Zaměřujeme se na jídla, která se tady v okolí nedělají, aby to bylo něco jiného – třeba netradiční omáčky. Nedá se říci, že by lidé konkrétně něco speciálního vyhledávali, je to různé – někdo má rád ryby, někdo hovězí maso, někdo saláty. Každý má to své a já myslím, že si tady každý vybere," řekl Deníku po předání certifikátu majitel restaurace Lukáš Kváč.

Snaží se i o to, aby si i milovníci piva přišli na své. „Točíme stále svijanskou jedenáctku a vždy k tomu bereme nějaké akční pivo, například kvasnicovou třináctku nebo polotmavé řezané pivo a podobně. Snažíme se to obměňovat," uvedl Kváč.

Otevřením restaurace si splnil svůj dlouholetý sen. „Chtěl jsem mít svoji hospůdku už od doby, kdy jsem nastoupil do učení. Byl bych rád, kdyby počet zákazníků rostl, ale nyní je docela těžká doba. Vařím já a přítelkyně obsluhuje, snažíme se to dělat rodinně," dodal na závěr majitel.

Chválí velikost porcí i originalitu

Za vítězství v soutěži majitel vděčí čtenářům Klatovského deníku, proto pro tři z nich byly připraveny ceny. Jednou z vítězek je Naďa Belfínová z Nýrska. „Líbí se mi, že tady o víkendu dělají mezinárodní kuchyni, mexická jídla, řecká jídla a podobně, takže tady nejsou stále stejná jídla. Určitě bych tuhle kuchyni každému doporučila. Například ocasy z tygřích krevet, ty si jen tak někde nedáte," sdělila Belfínová.

Na kvantitu například hledí Miroslav Bastl, který zastupoval při předávání dalšího výherce Radka Bastla. „Líbí se mi, jaké tady mají porce, mají výborné jídlo a vždy se tady dobře najím. Chodím sem docela často a nejraději mám pivní rarášky, ty jsou fakt výborné," zhodnotil Bastl.

Hovězími steaky a mezinárodní kuchyní získala restaurace i přízeň Jindry Janské. „Opravdu bych řekla, že tady z Nýrska mají jídlo nejlepší. Navštěvuji tuhle restauraci hodně často. Chodíme sem na kafe, na dezert, na večeře a pořádáme tady i firemní večírky," přiznala Janská.

Na výherní restauraci čeká ještě jedna odměna. Během roku ji navštíví TV Šlágr a natočí v ní písničky na přání, které pak budou na stanici odvysílány.