„Letošní ročník jsme museli přehodnotit s ohledem na situaci s koronavirem, ale nakonec jsme se rozhodli, že uděláme pochod za každou cenu. Počítáme s tím, že nebude účast taková jako v předchozích letech, ale budeme rádi za každého účastníka, protože konečně předstihneme pochod Praha – Prčice, který se letos nekonal,“ uvedl za pořadatele Rudolf Dvořák.

Pochod byl v letošním roce veden na Sušicko. Na výběr bylo pět tras – 100 km, 50 km, 25 km, 15 km a 7 km. „Máme krásné počasí, takže jsou splněny všechny předpoklady k tomu, aby byl pochod úspěšný. Tradičně máme pro účastníky skleničku, diplom a letos to vypadá, že každý bude dostávat skleničky dvě, protože jsme jich objednali 1100 a pro další ročník je schovávat nemůžeme,“ řekl Dvořák.

Na trať Horažďovické padesátky se vydalo 728 účastníků, z čehož jich jelo 384 na kole. Například na nejkratší trasu se vydalo 161 pěších. „Poklesl počet lidí na kratších trasách, delší byly bez poklesu. Jsme s letošním ročníkem spokojeni a už nyní se těšíme na 56. ročník v květnu 2021,“ dodal Dvořák.