Jde o společné umývárny na lůžkových stanicích, kde se myjí imobilní pacienti nebo další pacienti, kteří z jakýchkoli důvodů nevyužívají menší umývárny na pokojích. Rekonstrukce dvou velkých koupelen vyšla na půl milionu korun.

„Dělaly se prakticky celé nové. Práce zahrnovaly vodoinstalaci, novou kanalizaci, izolaci podlah, nové obklady a dlažbu včetně odtokových kanálků a jsou tu nové termobaterie, umyvadla, zástěny, sedátka a další sanitární technika,“ řekl ředitel nemocnice Martin Grolmus.

Původní koupelny z 90. let minulého století už byly funkčně i esteticky nevyhovující. „Samozřejmě chceme, aby prostředí nemocnice bylo přívětivé,“ doplnil ředitel. Nemocnice následné péče v Horažďovicích pečuje hlavně o pacienty, kteří potřebují odbornou pooperační nebo ošetřovatelskou péči s kvalitní rehabilitací. Má 140 lůžek na bezmála 60 pokojích. Polovina z nich má vlastní sociální zařízení včetně koupelny. U zbylých jsou vlastní toaleta a umývárna zbytečné, protože by je pacienti kvůli svému hendikepu nemohli ani využívat.