„Bylo to dobře připravené, moc se nám tu líbilo. Letos jsme na těchto oslavách byli v Horažďovicích poprvé, projížděli jsme náhodou kolem na dovolenou do jižních Čech,“ chválili akci manželé Libor a Karolína Osvaldovi z Nepomuka.

„Ševcovská pohádka a Perníková chaloupka potěšily spolu s pískovištěm a skákacím hradem především ty nejmenší návštěvníky. Středověká hudba uspokojila milovníky romantiky a šermířské vystoupení skupiny historického šermu Romantika z Plzně pak potěšilo snad všechny generace. Zajímavé bylo i uvedení Jiráskovy Lucerny v přírodním prostředí zámeckého parkánu. Pro mladé nechyběl koncert populární kapely. Snažili jsme se program připravit prostě pro všechny generace,“ informovala pracovnice Městského úřadu v Horažďovicích Markéta Bučoková.

Na své si v Horažďovicích při oslavách přišly i chuťové buňky. Připraveno bylo totiž i občerstvení s výbornými klobásami, pivem a dalšími pochoutkami.
„Jmeniny města organizujeme jako vzpomínku na svatého Gorazda, podle kterého má naše město název. Legenda praví, že na počátku 10. století byla při řece Otavě založena osada Gorazdějovice, pojmenovaná dle legendy po svatém Gorazdovi, který ji založil. Svatý Gorazd byl nástupcem Cyrila a Metoděje, působil v našem kraji a je patronem města od roku 1997,“ vysvětluje důvody oslav Bučoková.⋌
⋌(pou)