„Odjíždějí na konci léta a už si domlouvají termín na dovolenou pro příští rok.“ Tak hovoří o některých návštěvnících, a to především zahraničních, vedoucí Eurocampu v Běšinech Radoslava Dubská.

O ubytování je v zařízení, které v obci uvedli do provozu v roce 2001, stále velký zájem. Jedním z důvodů je i to, že areál nabízí celoroční provoz. V prvním roce fungování kempu zde ubytovali 3484 turistů. Z toho bylo 3020 Čechů, 282 Němců, 108 Holanďanů, 52 Belgičanů, 14 Poláků a 8 Italů. Kapacita chatek byla v tamním roce v létě zcela vyčerpána.

Jezdí každoročně

„Zájem turistů přetrvává. Ze zahraniční klientely stále převažují Holanďané a Němci. Ti ale upřednostňují ubytování v karavanech nebo ve stanech,“ přiznává Dubská. „Mnozí cizinci si navíc oblíbili dovolenou u nás na delší dobu. Takže k nám například už několik let po sobě jezdí tři rodinky z Německa, které pravidelně přijíždějí začátkem května a odjíždějí na konci září. S jejich příjezdem si pokaždé můžeme říci: Tak vida, už začíná sezona,“ dodává vedoucí eurocampu.

Návštěvníkům eurocampu jsou k dispozici také chatky. Ty jsou pro změnu vyhledávané českou klientelou. Je to možná i tím, že každá z chatek je vytápěná, kompletně vybavená, a to včetně televize a romantickými povahami vyhledávaná kvůli krbovým kamnům.

Na sport i zábavu

Areál však čítá i bohaté vyžití pro ty, kteří se sem nepřijdou ubytovat, ale jen pobavit či zasportovat. „Máme zde hlavně přírodní koupaliště, kterého jen v sezoně prvního roku provozu eurocampu využilo 5220 občanů. K dispozici jsou zájemcům z řad sportovců dva tenisové kurty s umělohmotným povrchem, na kterých se dá provozovat řada sportů. Vyhládavaný je i minigolf, sauna, půjčovna horských kol,“ vypočítává vybavení vedoucí eurocampu.

Zařízení na samém okraji Běšin je vyhledávané v kteroukoliv roční dobu. Tím, že čítá také velké prostory restaurace, je zde ideální místo pro pořádání nejrůznějších srazů, konferencí, setkání a podobně.