Pořádáte masopust u vás ve městě či obci? Pošlete nám pozvánky nebo fotky a videa z masopustů na websluzba.zapad@denik.cz nebo přes formulář rubriky Čtenář reportér. Rádi vaše příspěvky zveřejníme.

Calin v Klatovech.
Fanynky šílely, zcela zaplněný kulturák v Klatovech roztančil a rozezpíval Calin

Následující víkend bude masopustní veselí na mnoha místech. Vydat se můžete 10. února například jen o pár kilometrů dál, jelikož průvod projde také Železnou Rudou, sraz je ve 12.15 hodin před obecním úřadem, poté pronese zahajovací slovo starosta a průvod vyjde v čele s koňským povozem do ulic.

Veselo bude také ve Strážově, kde se každoročně sejdou stovky masek v různých skupinách, a jde tak o největší masopust na Klatovsku. Sraz je u tamní sokolovny ve 13 hodin, zahájení ve 13.30 a ve 14 hodin průvod vyrazí.

Zdroj: Daniela Loudová

Masopustní průvod společně s vepřovými hody chystají v Kašperských Horách. V 10 hodin je sraz masek ve vestibulu kina a o půl hodiny později vyjde průvod masek v doprovodu harmonikářů, od 13 hodin začínají hody v hasičské zbrojnici, těšit se můžete na zabijačkové speciality a masopustní veselí, pro nejmenší bude připraven dětský koutek.