Otec jednoho z žáků šel ve svých obviněních ještě dál. „Plive po lidech a sprostě nadává. Do školy chodí neumytý a nepořádek dělá i mimo školu. Copak škola nic neudělá? Už bylo tolik stížností!“ rozčiluje se jeden z otců (své jméno kvůli ochraně svých dětí v novinách uveřejnit nechtěl). Už zvažoval i to, že bude raději své dítě vozit do jiné školy.

Ředitel školy Pavel Kohout přiznal, že na žáka od rodičů přijal několik stížností. Odmítá ale nařčení, že by škola nic neudělala. „Řešíme to už od té doby, co k nám nastoupil. Nelze ho ale ze školy vyloučit, musíme postupovat podle zákona,“ uvedl Kohout. Zákon mu ale ani neumožňuje o postupu školy informovat.

Deníku se i tak podařilo získat několik zásadních informací. V první třídě, kdy problémy s hochem začaly, kontaktovala škola matku a také sociální pracovníky. Ve druhé třídě vše vygradovalo. S matkou se údajně škola dohodla, že by bylo dobré, aby měl osobního asistenta. Když bylo vše zařízené, rozhodla se, že dá syna na školu do Střelských Hoštic, kde je menší kolektiv.

Mezi tím byl zrušen požadavek na asistenta, ale žáka na školu nepřijali. Chlapec strávil asi měsíc v diagnostickém ústavu a po něm se znovu vrátil do školy v Katovicích. Jeho chování ve škole i mimo ni se ale nezlepšilo a problémy má i s učením. Jeho matka odmítla cokoliv komentovat.

O dalším chlapcově osudu včera rozhodovala výchovná komise, která se na základní škole sešla. Ředitel Pavel Kohout a sociální pracovnice Hana Martínková se s ohledem na nízký chlapcův věk k výsledku jednání vyjadřovat nechtěli.

(spoluautor Petr Škotko)