„Slavnosti budou zahájeny v pátek večerním koncertem místních hudebních skupin. Sobota pak nabídne celodenní program. Pouliční divadlo Kvelb z Českých Budějovic odehraje dvě představení Černá rodinka a Kára komediantů a to přímo mezi diváky. V podvečer ožije náměstí bubenickou show skupiny Wildsticks, která při svém představení využije nevšední hudební nástroje jako kuchyňské nádobí nebo popelnice," informuje vedoucí Městského kulturního a informačního střediska Kašperské HoryVeronika Rosecká.

Netradiční součástí sobotního programu se stane unikátní projekce v kašně na náměstí. Magická kašna promluví po setmění každých 30 minut. Během těchto projekcí se divákům na hladině kouzelné kašny ukážou pohledy do minulosti.
„Celý den zpestří vystoupení hudebních skupin Karavana Swingers Band ze Sušice a Vimperské dechovky. Slavností se zúčastní i partnerské město Grafenau v Bavorsku s vystoupením skupiny Volkstanzgruppe Haus im Wald/Grafenau. Posledním bodem sobotního programu je koncert rockové kapely Keks," pokračuje Rosecká.
Sobotní program bude doplněn historicky první šumavskou gastronomickou soutěží místních restaurací o nejlepší specialitu dne, kterou vyhodnotí sami návštěvníci slavností, a dalšími soutěžemi pro malé i velké. Kromě samotného kulturního programu si mohou návštěvníci prohlédnout a zakoupit výrobky šumavských řemeslníků na staročeském jarmarku na náměstí před kostelem sv. Markéty.
„Nedělní dopoledne se ponese v duchu mše svaté v kostele sv. Markéty, kde se také odehraje koncert skupiny Monumentum. Odpoledne je věnované promítání snímků o Šumavě," dodává vedoucí střediska.