Už nyní je spuštěn předprodej vstupenek, o které je velký zájem. O koncertě, ale i o tom, co zažila na Klatovsku, popovídala v rozhovoru.

Během turné slavíte 55 let na scéně, což je úctyhodná doba, jak na ta léta vzpomínáte?
Ani nemůžu uvěřit tomu, že je to už tolik let. Jsem ráda, že jsem za celou tu dobu nezaznamenala žádné výrazné propady ani pauzy. Nicméně se na turné velmi těším, protože je to práce, která mě baví a celá léta naplňuje. To, že mám vyprodané sály, mě vždycky povzbudí k další aktivitě.

Prožila jste zajisté i mnoho nezapomenutelných okamžiků, je nějaký, na který nikdy nezapomenete?
Vždycky ráda vzpomínám na všechna důležitá místa, kde jsem vystupovala. Ať je to divadlo Rokoko v mých začátcích, pařížská Olympie, newyorská Carnegie hall, berlínský Friedrichstadt Palast, varšavský kongresový sál, Opera Leszna v polských Sopotech, Copernicus center v Chicagu, Maracasigno v brazilském Rio de Janeiru, Kremelský palác v Moskvě nebo turné v Japonsku.

Za ta léta jste se setkala i s mnoha osobnostmi, na koho ráda vzpomínáte?
Těch, kteří stáli po mém boku, bylo opravdu velmi mnoho. Z mých začátků budu jmenovat ředitele divadla Rokoko Darka Vostřela, televizního režiséra Miroslava Vaštu, dirigenta orchestru Československého rozhlasu Josefa Vobrubu, mistra stepu Franka Towena, vynikající textaře Zdeňka Borovce, Zdeňka Rytíře a skladatele Karla Svobodu. Z hudebníků na kapelníka Luďka Švábenského, z poslední doby na Gustava Broma. Ze zahraničních umělců nikdy nezapomenu na producenta Michaela Jacksona Quincyho Jonese, na spolupráci s Bee Gees nebo s Davidem Hasselhoff. Je jich opravdu mnoho. :-)

Ilustrační foto
Ošetřovali zlomené nohy a ruce

Nyní vás čekají koncerty a s jedním se chystáte i do kulturního domu v Klatovech, na co se mohou návštěvníci těšit?
Na klatovský koncert se již teď velmi těším a právě tam se chystám nabídnout divákům širokou škálu písni z mých začátků i z posledního alba Dávno vím svý.

Jezdíte na Klatovsko nebo na Šumavu i soukromě?
Vzhledem k tomu, že jsem vždycky velmi ráda navštěvovala Šumavu a jezdila jsem tam za svými přáteli, patří k mým oblíbeným městům i Klatovy. Jezdila jsem často lyžovat na Špičák a trávila jsem tam nejednoho Silvestra. A právě na jednoho z těchto Silvestrů mám obzvlášť úsměvnou historku. Těsně před půlnocí jsem byla několika kluky unesena a odvezena na Špičák do chaty Hrnčíř. To mi bylo asi dvacet let. Vsadili se a povedlo se jim to. Celá chata z toho měla zábavu.

Otázka na závěr, jak to děláte, že stále vypadáte tak skvěle?
Jsem optimistka, mám ráda život a lidi, sportuju a snažím se dodržovat správnou životosprávu. Ráda chodím na masáže a cvičím jógu.