„Na základě jednání s vedením města Sušice je Plzeňský kraj okamžitě připraven pomoci sušické nemocnici,“ sdělil po svém středečním setkání se starostou hejtman, který připomněl, že Plzeňský kraj dal městu k vyjádření návrh memoranda o finanční podpoře nemocnice.

Na jednání se tak hovořilo o memorandu i možném převzetí nemocnice krajem. „Mluvili jsme o memorandu i o finanční podpoře ve výši deseti milionů korun, jíž jsme připraveni podpořit provoz nemocnice v letošním roce. Na schůzce padl také návrh na okamžité převzetí nemocnice Plzeňským krajem. Vzhledem ke schválené koncepci městem Sušice, bude v první řadě důležité zjistit v jakém personálním, ekonomickém a majetkovém stavu se nemocnice nachází. Následně bychom mohli začít jednat o jejím převzetí a majetkovém vypořádání. Pomoc Sušické nemocnici beru jako svou morální povinnost a s touto alternativou řešení jsem seznámil starostu města Sušice,“ konstatoval hejtman s tím, že další detaily o nemocnici budou řešeny prostřednictvím rozhodnutí rady kraje v následujících týdnech.

Prezentace učebních oborů na SŠZP Klatovy 2022.
Pestrá přehlídka slavnostních tabulí a dortů zaplnila sál klatovské školy

Z jednání na kraji odjížděl starosta Mottl s dobrým pocitem. „Jednání bylo otevřené, v přátelské atmosféře, myslím, že jsme se s panem hejtmanem pochopili. Optimální scénář pro nás je, aby Plzeňský kraj nemocnici provozoval. Musím zdůraznit, že jednání bylo věcné, spoustu věcí jsme si řekli. Byl jsem mile překvapen přístupem pana hejtmana. Mám z jednání dobrý pocit, a i z názorů na provoz naší nemocnice,“ okomentoval setkání starosta.

Na základě schůzky vyzval hejtman starostu města Sušice k zaslání připomínek k návrhu memoranda o finanční podpoře a zároveň o sdělení stanoviska města k případnému okamžitému převzetí nemocnice krajem.