Ani Klatovy a jeho okolí neponechala vichřice bez stromů na silnicích ale i mimo ni, dokázal trhat i střechy a různé střešní krytiny, polámané větve ležely na chodnících a silnicích, létaly i odpadové kontejnery a popelnice.

Během čtvrtka se nezastavili ani hasiči v Plánici. „Jednotka SDH Plánice následkem silných poryvů větru vyjížděla celkem k šesti událostem. Šlo zejména o popadané stromy přes komunikaci, část utržené střechy na panelovém domě a ulomený sloup elektrického vedení,” informovali hasiči z Plánice, kteří ještě v pátek vyjížděli k odstranění stromu, kde byl nebezpečně zavěšen nad komunikací a hrozil pádem.

Hnačov.
Hnačovský kemp je stále vyhledávaný, obec se ho snaží stále udržovat

U popadaných stromů zasahovali také hasiči z Volšov. Ani v Hartmanicích nebyli ušetřeni. Tam uklízeli padlé stromy přes komunikaci. Dále silný vítr utrhl střechu na domu na náměstí v Hartmanicích.

Hasiči ze Železné Rudy se rovněž nezastavili, kromě padlých stromů byli vysláni také na Pancíř, kde zajišťovali utrženou střechu obslužny lyžařského vleku a k dopravní nehodě, kdy vlak najel do padlého stromu pod Hojsovou Stráží.

S podobnými zásahy byly zaměstnány i další jednotky hasičů na Klatovsku.