Sbor uspořádal okrskovou soutěž hasičských družstev pořádanou u příležitosti oslav. Všichni se sešli ve sportovním areálu. Vše začalo slavnostním nástupem. Poté byly zahájeny hasičské soutěže. Během akce bylo možné si prohlédnout hasičskou techniku a k vidění byly i zásahy Hasičského záchranného sboru Plzeňského kraje v Horažďovicích. Po vyhodnocení výsledků následovala volná zábava.

„Vše komentoval a uváděl Václav Drha z Velkého Boru a výborně. K všeobecné pohodě hrála kapela Otavanka z Horažďovic. Vše probíhalo v pohodové a přátelské atmosféře. Sešlo a pobavilo se spoustu kamarádek a kamarádů ze sousedních vsí. Sedmnáct soutěžních týmů přišlo podpořit 250 diváků. Devatenáct vnuček a vnuků mají členové „mladších dorostenců“ SDH Chanovice,“ uvedl starosta Chanovic Petr Klásek.

Na slavnosti připomněli hasiči také založení sboru. „V Čechách byl založen v roce 1864 ve Velvarech. V Chanovicích byl sbor založen 24. listopadu roku 1889. V kronikách je zaznamenáno mnoho jmen, ale přečtu odkaz našich předků: „Co vytvořili otci, dědové – nechť dochovají syni a vnukové.“ Proto i dnes naplňujeme jejich odkaz. V prvních letech založení měl sbor ještě čety v Dobroticích a Újezdě u Chanovic. Samostatné sbory pak byly založeny 1903 v Dobroticích a 1906 v Újezdě u Chanovic. Z kronik se také dočteme, že hasiči byli v tehdejší době po stránce cvičení sekyrkového na vysoké úrovni a byli všude zváni na župní sjezdy. V dnešní době hasiči používají vyspělou moderní techniku včetně robotů a jsou to profesionálové. Naše dobrovolné sbory je při jejich práci doplňují, a aby byly platnými členy, musí svoji techniku dobře ovládat,“ řekl starosta sboru Václav Šmat.

Na soutěži se celkem představilo sedm družstev mužů, pět žen, dvě dětí, tři veteránů a mimo soutěž byla ukázka útoku s ruční stříkačkou družstva z Újezda u Chanovic.

Mezi muži byl na prvním místě Velký Bor 1, na druhém Slatina a na třetím Defurovy Lažany. Mezi ženami vyhrály Jetenovice, druhé byly Svéradice a třetí Velký Bor.