Sbor pořádá každým rokem masopustní průvod, na který navazuje večerní maškarní bál, hojně navštěvovaný. Letos se koná 23. února od 13 hodin s hudebním doprovodem kapely Horalka.

Mezi další akce patří sraz harmonikářů, který se uskuteční 2. března. „Tato krásná akce je každoročně navštěvována mnoha příznivci. Také organizujeme maškarní karneval pro děti. V současné době slouží také dvě nová hřiště pro děti a dospělé, která byla zbudována za přispění Obce Chudenín. Děláme také pouťový červencový turnaj v nohejbale a volejbale. V sále kulturního domu v zimním období pak turnaj ve stolním tenise,“ uvedl velitel sboru Václav Kubalík.

Hasiči SDH Skelná Huť.Zdroj: archiv

Pro aktivní spoluobčany se konají ve spolupráci s lektorkou různé výtvarné dílny. Každoročně pořádá sbor výroční valnou hromadu, navštěvují starší členy při jejich životních jubileích. „Můžeme se pochlubit tím, že provozujeme hostinskou činnost v našem kulturním zařízení. Bylo nutné zakoupit nové stoly, židle a další zařízení. Byla opravena střešní krytina, vyměněna všechna okna včetně žaluzií, zbudováno plynové topení. V loňském roce byla vybudována krytá pergola, opraveno sociální zařízení, šatna i kuchyně. Vše za přispění z rozpočtu Obce Chudenín. Na závěr roku pak hasiči pořádají silvestrovskou veselici. Značná část finančních prostředků získaných z hostinské činnosti je věnována právě na údržbu celého zařízení. Z hostinské činnosti financujeme i chod sboru a podporujeme veškeré aktivity. Byly zakoupeny stejnokroje, zhotoveny domovenky,“ dodal Kubalík.

Narozeniny Karla IV. ve Velharticích.
PODÍVEJTE SE: Ve Velharticích slavil Karel IV. narozeniny