U rozhledny Bolfánek nedaleko Chudenic byl dokončen projekt opravy opěrných zdí, schodišť a chodníků u bývalého kostela sv. Wolfganga. Stavební ruch zde tím ale neutichl. Opravuje se tam totiž i stará hájovna, na kterou občanské sdružení Otisk získalo peníze z páté výzvy Regionálního operačního programu. Sdružení Otisk má rozhlednu a hájovnu v dlouhodobém nájmu od městyse Chudenice a snaží se právě tam přilákat turisty a milovníky přírody.

„V plném proudu je přeměna staré hájovny na turistické centrum. Kvůli čekání na peníze má celý projekt roční zpoždění. Veškeré stavební práce by měly být proto dokončeny do zahájení nové turistické sezony v roce 2012,“ informoval předseda občanského sdružení Otisk Karel Jungvirth.

V bývalé hájovně vznikne víceúčelový sál pro pořádání besed, výstav i promítání. Prostory budou sloužit i školám pro různé naučné pobyty. Vzniknout by tam měl i přírodní amfiteátr.

„Na hájovně byl již kompletně vyměněn krov, střecha, zateplilo se podkroví. Provedly se bourací práce a instalovány byly nové elektrické přípojky. Další stavební práce i práce na expozici, která bude součástí hájenky, nás ještě čekají,“ dodal Jungvirth.

Celé okolí zámku Lázeň, Americké zahrady, Bolfánku i Kvapilových jezírek se pomalu probouzí. „Již brzy odstartují práce na obnově cestní sítě v zámeckém parku, kterou chystá majitel zámku Lázeň hrabě Karel Eugen Czernín. Budou obnoveny veškeré pěšinky a cestičky v okolí zámku a v parku. Počítá se s osazením nových laviček, odpadkových košů, odpočívadel, stojanů na kola i stání pro koně. To vše přispěje k tomu, aby se zde návštěvníkům a turistům líbilo a rádi se na Chudenicko vraceli,“ doplnil informace starosta městyse Chudenice David Klíma.

Otevření turistického centra na Bolfánku v příštím roce bude součástí oslav 420 let od povýšení Chudenic na městečko.