„Práce na obnově zámku pokračují podle toho, na co se podaří sehnat finance. Proto návštěvníkům, kteří k nám přicházejí, ukazujeme, jak se tato stavba mění pod rukama řemeslníků a jak se restaurují nástěnné malby," vysvětlil kastelán zámku Červené Poříčí Marcel Čermák.

Ten návštěvníky zámkem rád provází i přes to, že v zámku nenajdete žádné exponáty nebo nábytek.
„Snažíme se na našem zámku organizovat řadu akcí. Dělají se tady koncerty, výstavy, řemeslné trhy i ukázky šermířů a podobně. Zámek si už oblíbili i novomanželé, a tak se v zámeckém parku uskutečnilo už i několik svateb. Snažíme se zámek co nejvíce propagovat a to se nám daří. Začali jsme zde organizovat i akci většího rozsahu a tou je bitva o zámek," informoval kastelán.
A právě bitva o zámek se v Červeném Poříčí konala o uplynulém víkendu a byla hlavním bodem celého víkendového programu. V odpoledních a večerních hodinách se na osvětleném nádvoří představily návštěvníkům mušketýrské skupiny na bitevním poli ve scénických vystoupeních doprovázených četnými pyrotechnickými efekty. Tato akce se konala na zámku již podruhé a správa památkového objektu chce v tradici pokračovat.

Více se dočtete v Klatovském deníku 19. 8. 2é13