Celodenní program byl připraven v sobotu na klatovském náměstí v rámci Dnů evropského dědictví. Nešlo jen o různá vystoupení, ale připraveny byly také prohlídky radnice či procházka pro zaniklých pivovarech. V tento den bylo také zvýhodněné vstupné na klatovské památky.

„Již tradičně jsme se sešli druhý zářijový víkend a připojili se k oslavám Dnů evropského dědictví. Klatovy se k této akci připojily již potřetí. I v letošním roce byl připraven bohatý program během kterého vystoupily soubory a kroužky a přijeli také zajímaví umělci jako Wabi Daněk a Miloš Dvořáček, Jaroslav Uhlíř a na závěr skupina Spirituál kvintet," uvedla vedoucí odboru školství, kultury a cestovního ruchu klatovské radnice Alena Kunešová.

Součástí akce byla také soutěž O nejlepší chléb. Téma byla zvoleno vzhledem k tématu Dnů evropského dědictví, které zní Návraty ke kořenům. Své výrobky mohli přihlásit profesionální pekaři, ale také amatéři, kteří si pečou chléb jen doma.

Jedním z domácích pekařů byl Jan Hrudička z Janovic nad Úhlavou. „Peču asi rok. Přivedla mě k tomu horší kvalita chleba. Sám peču klasický žitnopšeničný, ale žádný extra recept nemám. Peču dvakrát až třikrát týdně," sdělil Hrudička.

Přihlášené chleby hodnotila veřejnost i odborná porota. Všechny přihlášené výrobky byly označeny čísly. Během dne se sešlo 193 hlasů od veřejnosti.

Do soutěže se přihlásilo osm amatérských pekařů. Odborná porota vybrala jako nejlepší Královský chléb od Jaromíra Krále. Na druhém místě byl Šťastný kváskový chléb od manželů Štáhlichových a cenu za třetí místo si odnesla za chléb domácí se slaninkou Jitka Kodešová.

Na první místě se veřejnost shodla s odbornou porotou, takže si Jaromír Král odnesl dvě první místa. Stejně tak tomu bylo i s druhým místem. Jako třetí nejlépe chutnal Kváskový macek od Jana Hrudičky.
Král, který ovládl soutěž, byl spokojený. „Je to dobrý pocit. Jsem rád, že měli lidé možnost tady ochutnat můj chleba, který znají už kamarádi a příbuzní.

Peču ho už asi devět let. Chleba jsem si vymyslel sám s kamarády u piva. Ti byli také první, kteří ho hodnotili, a vždy říkali, že ještě by to něco chtělo. Až když kamarádi řekli, že už je to dobré, tak bylo hotovo. Je to směs mouk, vody, piva, koření, soli, z čehož se udělá těsto, dá se na hodinu do trouby, a pak se to buď povede nebo ne," řekl Deníku Král.

Mezi profesionály si nejlépe vedlo Pekařství na Rybníčkách, které si odneslo dvě první místa.