„Asi 45 let se tady žádný masopust nedělal, tak jsme se domluvili a uspořádali jsme ho. První a druhý ročník měl velký ohlas, scházelo se i hodně masek. Nyní jich máme 35 a stále se další přidávají, hlavně mladí. Všichni se dávají dohromady, což je pěkné," řekl starosta Sboru dobrovolných hasičů Hejná Vlastimil Musil.

Hasiči se v obci starají o veškeré kulturní dění společně s obcí. Pořádají brigády, dětské dny a tak i masopustní průvod byl v jejich režii. Nechyběly v něm tradiční masky. „Je tady ženich s nevěstou, bába s nůší, vodníci, Žid,medvěd a také kobyla. Ta se na konci průvodu zabíjí, pak se znova oživuje a tím končí masopust. Obcházíme celou obcí, což je asi osmdesát domů, takže je to poměrně fuška," podotkl Musil.
Kromě tradičních masek se do průvodu vydali také piráti, lékaři, jeptišky, poranění vojáci, hokejista, medvěd, gorila, kominík a k vidění byl i tankista s tankem.

Zahájení průvodu se konalo před obecním úřadem, kde starosta předal po proslovu klíče od čtyř hejenských čtvrtí a zahájil masopustní veselí. Neunikl ani tanci s vodnicí v kolečku společně s ženichem a nevěstou.

Lidé ve vsi návrat tradice vítají. „Je to hezké. Dlouho se to tady nedělalo a nyní se na to už tři roky těšíme. Masky se vyřádí a lidé pobaví. K vesnici to patřívalo a bude patřit i dál," řekla jedna z obyvatelek Hejné Marie Hlavatá.