Již druhý tvořivý kurz Natálie Vítovcové v letošním roce se konal ve středu 15. ledna v Městském kulturním středisku v Klatovech. Kurzy s Natálií Vítovcovou jsou plné inspirace, kreativních nápadů a ručního tvoření pro začátečníky i pokročilé.
„V září minulého roku jsme začali akcí Tvořivý víkend, který byl takovou předzvěstí kurzů, které zde následně byly. Pro velký úspěch a zájem všech tvořivých lidí jsme se rozhodli, že tvořivé kurzy budou pokračovat od ledna do června. Tentokrát jsme je rozšířili ještě o korálkování. Úterky jsou proto věnované různým technikám a středy výhradně korálkům," řekla Deníku mladá a talentovaná lektorka Natálie Vítovcová, která se korálkování a tvořivým kurzům věnuje intenzivně již sedm let. „Nyní tvoříme kuličky ze třiceti korálků. Kuličku můžete využít jako přívěsek na krk, na mobil, jako náušničky nebo jako další korálek třeba do náhrdelníku. Všichni, kteří přijdou na kurz, odcházejí s hotovým výrobkem, ale i s posíleným sebevědomím a důvěrou ve vlastní šikovnost. Je úžasné, že si lidé chodí na tyto kurzy nejen něco vyrobit, ale také odpočinout," dodala lektorka.
Korálkování je velký koníček, který přechází až k závislosti. Jednou z těch, kteří se nadchli pro korálkování už před několika lety, je i Ludmila Tremlová z Klatov „Líbí se mi tu ohromně! Na tomto kurzu nejsem poprvé, s paní lektorkou se znám už několik let. Atmosféra na tomto kurzu je příjemná, paní lektorka je vynikající a domů si odnesu nový poznatek, protože tuhle kuličku jsem zkoušela dělat podle popisu, ale nešla mi. Tak když jsem si přečetla, že v kurzu korálkování se bude dělat kulička, hned jsem volala, protože je v tom nějaký trik. Tvořivé kurzy bych doporučila i dalším ženám. Je to výborné. Člověk si tu oddechne, zrelaxuje psychicky. Na kurz jsem šla s tím, že se naučím kuličku. A tu umím. Jen žasnu, že Natálka dokáže kuličku z korálků vytvořit za pět minut," dodala s úsměvem paní Tremlová.

Tvořila s dcerou

Na kurzu jsme zastihli i Vlaďku Funkovou z Klatov. „Na tvořivé kurzy k Natálce jsem už chodila na podzim a byly moc fajn. Doprovázela mne dcera, takže jsme tvořily společně. Dnes jsem si to užila sama. Je to fantastická relaxace, člověk se naučí úplně nové věci, které by doma zdlouhavě studoval z návodu. Tady se je za dvě hodinky lehce naučí. Paní lektorka je příjemná, ale i hodně trpělivá, obětavá a naučí. A jak jsem se vlastně dostala ke kurzům korálkování? Dcera přinesla loni na podzim z výstavy letáček a už to bylo… Je to odpočinkový relax a takový příjemný pocit a radost z toho, že něco vytvoříte, že se něco povede," řekla Vlaďka Funková. Nejmladší účastnice kurzu byla žákyně deváté třídy. „Na kurzu korálkování se mi moc líbí. Jsem tady už po čtvrté a korálkování mne hodně chytlo! Tento kurz bych doporučila všem, co se zajímají o ruční práce, ať se přijdou podívat nebo něco vyzkoušet. S paní lektorkou jsem velice spokojená," pochvalovala si čtrnáctiletá Markéta Šilhavá z Klatov.

Příště kostičky

Kurzy pořádá Městské kulturní středisko v Klatovech, jsou hojně navštěvované, a proto je lepší si místo předem rezervovat. Další kurz korálkování na téma „Kostičky z korálků" se uskuteční ve středu 29. ledna v klubovně propagace od 17 hodin.

Hana Sádlíková

Celostránkový rozhovor s lektorkou tvořivých kurzů Natálií Vítovcovou si můžete přečíst ve středu 29. ledna v Klatovském deníku v příloze Týdeník Klatovska.