„Jde o akci Tvoří celá rodina. Je tady toho plno. Zdobí se perníčky, vyrábí se předměty z všelijakých odpadových materiálů a také už zdobíme vajíčka. V knihovnickém koutku děláme náušnice ze starých knih, záložky a také jsou zde vystavené práce dětí, protože v březnu a dubnu je v knihovně velká čtenářská soutěž skřítka Bodysbírka. V ní děti píší básničky, pohádky, povídky, a ty jsou tady pro návštěvníky k přečtení i pobavení," uvedla vedoucí Městské knihovny v Janovicích nad Úhlavou Eva Semelová.

Akce je podle jejích slov hojně navštěvovaná, a i proto se snaží v pořádání tvoření pokračovat. „Chodí sem průměrně tři sta lidí, jsou spokojení a rádi sem přicházejí," dodala Semelová.

Novým lákadlem bylo na akci tvoření šperků z epoxidové hmoty. Tuto techniku tam zájemce učila Julie Krásnická, která se jí zabývá zatím krátce, ale tvrdí, že na ní není nic těžkého. „Musí se spojit dvě hmoty, z nichž je jedna epoxidová, které se smíchají. Vznikne hmota podobná modelíně, ze které se vytvoří různé šperky, ty do 24 hodin zaschnou a pak se můžou zdobit kamínky. Je to trochu styl Swarovského. Může si to vyrobit v podstatě kdokoliv. Dají se tak dělat šperky, náušnice, prstýnky, prostě cokoliv," popsala Krásnická.