„Připraven byl turistický pochod po klatovském vycházkovém okruhu, který má 14 kilometrů. Naštěstí počasí milovníky turistiky od májových toulek neodradilo. Zlevněné vstupné bylo připraveno pro zájemce také v katakombách, barokní lékárně, na Černé věži a ve Vlastivědném muzeu Dr. Hostaše v Klatovech. I této nabídky zájemci, prahnoucí po informacích a zážitcích, využili, což nás samozřejmě těší," řekla Deníku hlavní organizátorka akce Alena Kunešová z Městského úřadu v Klatovech.

Na náměstí bylo také co obdivovat. Zejména mladé tanečnice z taneční skupiny MARTY DANCE, mažoretky Modernu Klatovy či taneční skupiny MINI DOLLS. Pro nejmenší diváky byla připravena pohádka Jak šel Janek na zkušenou od Vladimíra Kábrta v nastudování Literárně dramatického odboru ZUŠ J. Kličky v Klatovech a pěveckého sboru Sedmikrásky Klatovy.


„Hrálo se nám moc hezky, na náměstí přišlo úžasné publikum," uvedla vedoucí souboru Markéta Lukášová.


Pak už podium patřilo folklorním souborům Šumava a Šumavánek, vyhodnocení turistického pochodu a vyhlášení ankety provozovna roku. Bohatý program zakončilo hudební seskupení Josef Švejk a c.a.k Šraml, koncert hudební skupiny Plavci s Irenou Budweiserovou či kapely MAYBE.
Součástí programu bylo také vyhlášení vítězů fotosoutěže, kterou město připravilo ke Dnu Země.
Veřejnost program chválila. „Bylo to moc hezky připravené, škoda, že přišlo tak málo lidí a že počasí akc

i nepřálo," nechala se slyšet divačka Marta Kosnarová, která přijela z Nepomuku právě kvůli kapele Plavci. „Mám ráda paní Budweiserovou, a tak jsme i přes to počasí vyrazili, teple se oblékli a vzali si „placatici" na zahřátí do kapsy," doplnila spokojená divačka.