Sál kulturního domu v Pačejově ožil v sobotu hudbou a tancem. Konal se tam první spolkový ples.

Společenskou událost organizovaly pačejovské spolky, záštitu nad plesem převzala obec Pačejov.

„Věřím tomu, že jsme dnešním večerem založili novou tradici plesů u nás v Pačejově. Náš ples jsme se rozhodli uspořádat jako nekuřácký, kuřáci musejí ukojit svou touhu v předsálí. Věřím, že se lidé budou dobře bavit," řekl Deníku před začátkem plesu jeden z organizátorů Tomáš Cihlář, který v roli moderátora provázel celým večerem.

K tanci a poslechu hrál klatovský soubor Relax se zpěvačkou Věrou Píšovou, lidé mohli ochutnat bohaté a pestré pohoštění. Cennou relikvií byla pro návštěvníky plesu vstupenka. Ty byly totiž slosovatelné a na šťastné majitele čekaly hodnotné ceny.

Důležitým bodem programu bylo slavnostní vyhlášení výsledků ankety Nejlepší z nejlepších a převzetí ocenění z rukou starosty obce Jana Vavřičky. Mezi oceněnými byl například starosta Maňovic Miroslav Panuška. „Pochopitelně, že mám velikou radost. Cenu beru jako odměnu za práci, kterou s týmem spolupracovníků vykonávám," sdělil Panuška. Před publikum předstoupil i pačejovský fotbalový trenér Luboš Vašica. „Těší mě, že mi starosta tímto způsobem popřál k padesátým narozeninám a je to pro mě i ocenění trenérské práce v pačejovském fotbalovém klubu," uvedl Vašica.

Velký úspěch mělo u bavících se lidí vystoupení souboru Rockyho baletky. Organizátoři si připravili také popůlnoční překvapení a dva bloky předtančení.