„S účastí jsme nadmíru spokojeni, nečekali jsme tak vysoké číslo. V minulých ročnících jsme se s návštěvností pohybovali kolem 700 lidí," pochvaluje si za organizátory Roman Sedláček.

Letos byly pěší i cyklotrasy vedeny náročnou kopcovitou krajinou na Zdebořice – Kolinec – Velharticko a zpět přes Běšiny do Klatov.
„Bylo to poměrně náročné, a tak se stalo, že zhruba dvacítka lidí skončila pochod nebo cyklotrasu dříve," vysvětluje Sedláček.


Jako každý rok i letos byly připraveny čtyři trasy dlouhé 15, 25, 35 a 50 kilometrů. Tu svoji trasu si tu našel opravdu každý. A Gymnaziální padesátka ani tentokrát nezlákala jen české příznivce turistiky. Letos se na trasu vydal i jeden občan německé národnosti.


Gymnaziální padesátka je už léta také místem setkávání se bývalých žáků. Některé třídy berou účast na pochodu jako svůj třídní sraz. Nejinak tomu bylo i tentokrát.


„Jsme domluveni se spolužáky, že se sejdeme a společně vyrazíme. Jsme na to připraveni nejen velkou svačinou, ale v batohu cinkají nejen „lahváče" ale i něco ostřejšího. Už se na všechny moc těšíme," prozradili Tomáš Kasalický z Nýrska a Jan Kollross z Čachrova. A jejich třída se opravdu sešla, a tak pochod byl i tentokrát plný vyprávění, zážitků a legrace. Gymnaziální padesátka se v Klatovech chodí od roku 1974.