„Jde o čtvrtý celorepublikový závod. Vloni jsem bydlela ve Stodě, kde jsem začala cvičit jako lektorka strolleringu, ale životní situace mě přihnala zpět do Číhaně. Jelikož jsou zde lidé hodně nadšení, tak jsem se rozhodla, že závody uspořádám i tady," uvedla organizátorka akce Linda Klugerová.

Závody se konaly na 35 místech v republice, například v Praze, v Plzni a dalších městech. „Závody se pořádají proto, aby maminky na mateřské dovolené věděly, že i ony mohou sportovat, že mohou svůj volný čas strávit s kočárkem, že nemusí dávat své dítě někam na hlídání. Druhý rozměr závodů je ten, že celý výtěžek akce jde na dobročinné účely. Letos jsme si vybrali sdružení Podej nám ruku," sdělila Klugerová.

Přihlášeno bylo 14 účastníků, kteří soutěžili ve třech kategoriích – maminky, tatínkové a rodiny. Součástí akce bylo také autorské čtení Růženy Bauerové, která vydala knihu pro děti Kočičí příběhy.

Na akci nechyběly ani členky sdružení Podej nám ruku, které přijely nejen představit, co je jejich cílem, ale také se zúčastnily závodů. „Je to super. Pro nás je každý takový čin příjemnou vzpruhou. Vidíme tak, že se nám daří plnit naše cíle, čili začlenění našich handicapovaných dětí do zdravé společnosti. Zasoutěžíme si a těšíme se na to. Eliška pojede třikrát a doufám, že její kočár, který se nazývá kozlík, dostojí svém jménu a doskáče do prvních míst," řekla předsedkyně sdružení, které je určené pro rodiče s handicapovanými dětmi, Dana Vachtlová.

Na akci se sjeli nejen soutěžící, ale i diváci. Někteří i po začátku závodů váhali, zda se nepřidají. „Je to příjemná akce, kde se užije hodně zábavy, kterou podporuje moderátor svými komentáři. Možná si půjčím dcery kočár a pojedu taky," sdělila jedna z divaček Jana Suchá.