Autorem a režisérem krátkého představení, které dobrovolníci před kašperskohorským kostelem svaté Markéty sehráli už pošesté, je moderátor a rovněž ochotník Radek Nakládal. „Podílí se na tom celá moje rodina, přátelé a rovněž sušická hudební skupina Strýčkova Zahrádka. Už od samého začátku nám skvěle hraje roli Herodese Emil Kintzl, minulý rok nemohl ze zdravotních důvodů, takže jsem velice rádi, že letos opět účinkovat mohl. Vypravěčem je nově Vladimír Horpeniak, který nahradil mého tchána Jiřího Oudese, jež v tomto roce nečekaně zemřel a jehož památce jsme letošní živý betlém věnovali,“ řekl Deníku Nakládal.

Díky větší nadmořské výšce Kašperských Hor mělo představení i správné vánoční počasí se sněhem, který jinak na většině území Klatovska na Štědrý den chyběl. „Počasí bylo úplně skvělé, ryze zimní,“ pochvaloval si Nakládal.

Na závěr mohli diváci, kteří se sešlo více než stovka, přispět na obnovu křížku na „annínské“ skále u mostu přes Otavu na příjezdu do Annína ve směru od Kašperských Hor a Rejštejna. „Přátelé Mouřence, kteří se starají o kostel sv. Mořice na Mouřenci, chtějí původní křížek obnovit a my jsme rádi, že můžeme také nějak přispět,“ vysvětlil Nakládal.